>

KÜLTÜR-SANAT

Tiyatro Ak’la Kara Yeni Sezonda Perdelerini Açıyor

Bahariye’deki kendi sahnesinde seyircisine sağlam bir repertuar sunan Tiyatro Ak’la Kara yeni sezonda beş oyunla perdelerini açıyor.
 
   
 
 
     

Kerem Kobanbay ve Savaş Özdural’ın kurucusu olduğu Tiyatro Ak’la Kara, 2015-2016 sezonunda üçü yeni, ikisi geçen sezondan olmak üzere toplam beş oyunla seyircisi ile buluşmaya hazır. Kerem Kobanbay’ın yazdığı, Murat Sarı’nın yönettiği komedi oyunu “Üç Nokta”, Brian Clarke’ın yazdığı, Savaş Özdural’ın çevirdiği ve Atilla Şendil’in yönettiği dram “Karar Kimin?” ve Kobi Brown’ın yazdığı, Kerem Kobanbay’ın çevirip yönettiği sert aksiyon oyunu ‘’Sisli Düşler Diyarı’’ sezonun yeni oyunları. Geçen sezonun ödüllü oyunlarından “Cyrano De Bergerac” ve “Kelebekler Özgürdür” de kaçıranlar için bu sezon devam edecek.

ÜÇ NOKTA
Akıllara zarar bir komedi!
Bitirim taksi şoförü Faruk, hayalperest oyun yazarı Tarık ve telaşlı bir yapıya sahip olan Sadık adındaki üçüzler aynı evde yaşamaktadır. Faruk, eve Hale adında bir masöz çağırmıştır. Tarık yayınevinden gelecek olan Jale’yi beklemektedir. Sadık ise bir cinayete tanık olmuştur ve ölen adamın karısı Lale, ifade vermesi için onun peşine düşmüştür. O gün temizlik günüdür ve temizlikçi Fatma, kişileri ve olayları iyice birbirine karıştırır. Ona âşık olan apartman görevlisi Siyami, Fatma’nın kafasını daha da karıştırır. Cinayeti işleyen Tayyar ve onun peşinde olan Komiser Bülent de eve gelince akıllara zarar bir koşturmaca başlar.
Bu zekâ işi komediyi seyrederken, gülmekten yorulacaksınız!
Yazan: Kerem Kobanbay
Yöneten: Murat Sarı / Yönetmen Yardımcısı:Can Esendal
Işık:Sepil Coşkun Altuncu / Dekor: Murathan Yılmaz
Oyuncular: Kerem Kobanbay, Bedia Ener. Levent Ünsal, Buket Dereoğlu, Vural Buldu, Devrim Atmaca, Nazlı Kar, Ahmet Taşdemir, Can Esendal.

KARAR KİMİN ?
Finale siz karar vereceksiniz! Belki de kararınızı ilk kez bu kadar sorgulayacaksınız…
Ken Harrison bir trafik kazası sonucu, boynundan aşağısı felç olmuş bir heykeltraştır. Altı ay hastanede geçen bir süreden sonra, iyileşme ümidi kalmayan Ken hastaneden taburcu edilmek ister. Hastanenin başhekimi Dr. Emerson ise hastane dışında Ken’in yaşayamayacağını belirterek bu karara karşı çıkar. Bunun üzerine Ken bir avukat tutarak hastaneye dava açar. Mahkemede yargıç her iki tarafı da dinledikten sonra, kararı toplum jürisi koltuğunda olan seyirciye bırakır. Jürinin vereceği karara göre oyunun sonu ya Ken Harrison’ın kendi isteğiyle hastaneden çıkmasıyla, ya da Dr. Emerson’ın onu zorla hastanede tutarak yaşamaya zorlamasıyla bitecektir.
Kendinizle yüzleşmeye hazır olun….
Yazan: Brian Clarke
Yöneten: Atilla Şendil / Yönetmen Yardımcıları: Ozan Dağara-Adem Türker
Işık:Yüksel Aymaz
Oyuncular: Savaş Özdural, Hakan Altuntaş, Pelin Turancı, Fatih Gülnar, Ilgın Angın, Arzu Akın, Adem Türker, Mehmet Güler, Tanju Yıldırım, Buket İrtem, Gülnur Badakal.

SİSLİ DÜŞLER DİYARI

Zehir içip ölmemek çok düşük bir ihtimal.
Zenci mahallesinde babasız büyüyen Carl erken yaşta kendini uyuşturucu dünyasının içinde bulur. Hem kullanıcı, hem de satıcı olarak. Onu ve fiziksel özürlü kardeşi Mike’ı büyütmek için canını dişine takan annesi Carol’ın çabaları sonuçsuz kalmıştır. Kontrolünü kaybeden Carl, iyi niyetli üvey baba adayı Jonathan ile de zıtlaşmaktadır. Uyuşturucu taciri Bandita’nın kölesi haline gelir ve önce tek tek sevdiklerini kaybeder, ardından da kaçınılmaz sona doğru sürüklenir.
Oyunu izlerken kendinizi Harlem’de zannedeceksiniz.
Yazan: Kobi Brown
Yöneten: Kerem Kobanbay
Oyuncular: Hakan Çeliker, Elif Erdal, Hakan Altuntaş, Can Esendal, Adem Türker, Gizem Yönel, Arda Meriçliler

CYRANO DE BERGERAC
Bu romantik kahramanlık hikayesine eşlik ederken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız…
Cyrano tüylü şapkasına ve harikulade tafrasına rağmen size yakındır ve sizin içinizdedir. Devrin hay ve huyu karşısında başınızı dimdik tutmak mı istiyorsunuz? Eğilmekten kambur, sürünmekten kötürüm olmak hoşunuza gitmiyor mu? Hak bildiğiniz şeye aşık, batıl dediğiniz şeye düşman mısınız? O halde Cyrano'yu seveceksiniz,çünkü onda kendinizi bulacaksınız. Belki onun gibi " İstemem eksik olsun" demeyeceksiniz, fakat onun bu sefilliğe indirdiği tokatta, pespayeliğe karşı duyduğunuz hiddetin zaferini ve bu zaferin lezzetini duyacaksınız. Cyrano, size kendini feda etmenin ve bu feda da ölçü ve sınır tanımamanın esrarengiz sihrini hissettirecek.
Yazan: Edmond Rostand
Yönetmen: Atilla Şendil / Yönetmen Yardımcıları: Müjde Başkale – Şendal Yıldız
Işık:Yüksel Aymaz / Uygulama:Serpil Coşkun Altuncu
Oyuncular: Savaş Özdural, Işık Yönt,Ayhan Aktaş,Cem Kurtoğlu, Levent Ünsal,Mustafa Dinç, Pelin Turancı, Taylan Atlıhan, Ilgın Angın, Tanju Yıldırım, Müjde Başkale, Arda Meriçliler, Adem Türker,Can Esendal.

KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR

Dünyayı hiç görmemiş birinin gözünden görün...
Doğuştan görme engelli olan Don Baker , 35 yaşında ilk kez kendi başına yaşamaya başlamıştır. New York'taki küçük dairesinin karşısına Jill adında bir oyuncu taşınmıştır. Don ve Jill kısa bir süre sonra yakınlaşırlar. Jill dünyada hiç kimsenin görmek istemeyenler kadar kör olmadığını Don'dan öğrenir. Ve şimdiye kadar hiç görmediği bir dünyayı görür. Fakat bir süre sonra Don'ın annesi gelir ve onu kendi evine götürmek konusunda ısrar eder. Don bu ısrara karşı koyunca Bayan Baker, Jill'den kendisine yardımcı olmasını ister. Jill Don 'ın eve dönmesi için elinden geleni yapar. Fakat Bayan Baker oğlunu artık kendi ayaklarının üzerinde durması gerektiğini anlar. Don 35 yıl sonra, karanlık bir dünyada bile olsa yaşamaya başlamıştır.
Yazan: Leonard Gershe
Yönetmen: Murat Sarı / Yönetmen Yardımcıları: Oğulcan Kayacan-Şendal Yıldız
Işık:Serpil Coşkun Altuncu / Dekor-Kostüm Tasarım:Akın Tezer Tunalı
Oyuncular: Kerem Kobanbay, Buket Dereoğlu, Bedia Ener, Hakan Çeliker.

TİYATRO AK’LA KARA OYUN PROGRAMI

EKİM
2 EKİM CUMA 20:30 ÜÇ NOKTA
3 EKİM CUMARTESİ 20:30 ÜÇ NOKTA

9 EKİM CUMA 20:30 ÜÇ NOKTA
10 EKİM CUMARTESİ 20:30 ÜÇ NOKTA

16 EKİM CUMA 20:30 ÜÇ NOKTA
17 EKİM CUMARTESİ 20:30 KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR
18 EKİM PAZAR 17:00 KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR

23 EKİM CUMA 20:00 KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR (SEFAKÖY KÜLTÜR MERKEZİ)
24 EKİM CUMARTESİ 20:30 ÜÇ NOKTA
25 EKİM PAZAR 17:00 ÜÇ NOKTA

30 EKİM CUMA 20:30 ÜÇ NOKTA
31 EKİM CUMARTESİ 20:30 ÜÇ NOKTA

KASIM
6 KASIM CUMA 20:30 ÜÇ NOKTA
7 KASIM CUMARTESİ 20:30 ÜÇ NOKTA

13 KASIM CUMA 20:30 KARAR KİMİN?
14 KASIM CUMARTESİ 20:30 KARAR KİMİN?
15 KASIM PAZAR 17:00 KARAR KİMİN?

19 KASIM PERŞEMBE 20:30 ÜÇ NOKTA
20 KASIM CUMA 20:30 ÜÇ NOKTA
21 KASIM CUMARTESİ 20:30 KARAR KİMİN?
22 KASIM PAZAR 17:00 KARAR KİMİN?

25 KASIM ÇARŞAMBA 20:30 ÜÇ NOKTA
26 KASIM PERŞEMBE 20:30 KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR
27 KASIM CUMA 20:30 KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR
28 KASIM CUMARTESİ 20:30 KARAR KİMİN?
29 KASIM PAZAR 17:00 KARAR KİMİN?


Tiyatro Ak’la Kara;
Adres: Bahariye cd. Akyıldız pasajı no:92 Bahariye – Kadıköy
Telefon: 0216 541 43 59
Mail: tiyatro@tiyatroaklakara.com
http://www.tiyatroaklakara.com/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>