>

KÜLTÜR-SANAT

Tiyatrokare Kasım Ayında 3 Farklı Oyunla 17 Kentte 29 Kez Perde Diyor

Tiyatrokare, bu sezon “ŞEN MAKAS”, “LEYLA’NIN EVİ” ve “AHUDUDU” oyunlarını dönüşümlü olarak sunacak…
 
   
 
 
     

“ŞEN MAKAS”

Tiyatrokare 27. Sanat yılında yetişkinler için üç farklı kategoride üç oyun, çocuklar için de bir oyunla perde açacak. Tiyatrokare’nin yeni oyunu, Paul Portner’ın yazdığı ve Amerikan Tiyatro Tarihinin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na Geçen “ŞEN MAKAS”, geçtiğimiz yıldan bu yana Türkiye’nin pekçok yerinde kapalı gişe oynanıyor. Türünün tek örneği olan interaktif komedi, seyircinin katılımıyla her gece farklı şekilde oynanıyor ve farklı biçimde sonuçlanıyor. Nedim Saban ‘ın yönettiği, Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Nurseli İdiz, Veysel Diker, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor. Nurseli İdiz’in yıllar sonra tiyatroya döndüğü interaktif komedi, 5 Kasım’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, 11 Kasım’da Kenter, 14 Kasım’da Kadıköy Halk Eğitim, 18 Kasım’da Trump Kültür Merkezi’nde oynanacak. Oyun Kasım turnelerine 7 Kasım Antalya, 8 Kasım Denizli’de oynandıktan sonra turnelerine devam edecek ve Kasım ayını 29 Kasım’da Ankara MEB Şura Salonu’ndaki turne ile sonlandıracak.

“LEYLA’NIN EVİ”

Zülfü Livaneli’nin romanından uyarlanan ve Türkiye’nin her yerinde 600’den fazla kez perde açan “LEYLA’NIN EVİ” ise kesintisiz olarak 9 yıldır sahnelenerek bir rekora koşuyor. Nedim Saban’ın yönettiği oyunda Celile Toyon, Ahmet Uz, Dicle Alkan, Halim Ercan, Caner Kurtaran, Meral Asiltürk, Barış Atmaca, Koray Kurt, İsmail Karaer rol alıyor. Oyun, İstanbul’da 9 Kasım’da Trump Kültür Merkezi’nde sahnelendikten sonra, 12 Kasım’dan itibaren Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Ceyhan, Adana, Hatay, Kayseri’yi kapsayan uzun bir turneye çıkıyor. “Leyla’nın Evi”, 29 Kasım’da Ankara ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde perde açarak Kasım ayındaki turnelerini sonlandıracak. Boğaziçindeki yalısı usulsüzlükle elinden alındığı için Beyoğlu’nun arka sokaklarında yaşamına devam eden ve hip hop kültürüyle tanışan Leyla’nın yeni dostlarıyla hikayesi izleyicide buruk bir tad bırakırken, bazen güldürüp, bazen ağlatıyor.

“AHUDUDU”

Joseph Kesselring’in klasikleşen komedisi “AHUDUDU” ise 3 yılda 150’den fazla kez sahnelenerek, geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Melek Baykal’ın yıllar sonra sahneye döndüğü ve usta oyuncu Suna Keskin ile başrolü paylaştığı oyunda Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu ve Bülent Seyran oynuyor. Geçtiğimiz ay rahatsızlanarak ağır bir ameliyat geçiren Melek Baykal, 20 Kasım’dan itibaren sahneye dönüyor. Ahududu 20/25 Kasım arasında İstanbul’un farklı salonlarında oynandıktan sonra, yeni turnelere başlayacak. Tiyatrokare, 5 Ocak’tan itibaren uzun zamandır üzerinde çalıştığı “SÜPER İYİ GÜNLER” oyununu da repertuarına alacak. Mark Haddon’un kült romanından Simon Stephens tarafından sahneye taşınan ve “The Curious Incıdent Of A Dog In The Night Time”adıyla tüm dünyada gişe rekorları kıran oyun, başta Oliver ve Tony olmak üzere pekçok ödüle sahip. Ford’un ana sponsorluğunda, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve Beko, Michelin gibi markaların katkılarıyla sunulan oyun Nedim Saban’ın çevirisi ve yorumuyla sahnelenecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>