>

KÜLTÜR-SANAT

Tony Gatlif AMAN DOKTOR / DJAM ile Türkiye’de

19 Ocak’ta vizyona girecek olan filmin yönetmeni Tony Gatlif ve filmin başrol oyuncusu Daphné Patakia filmin özel gösterimi için İstanbul`a geldi.
 
   
 
 
     

Fransa’da vizyona girdiği andan itibaren 100 binden fazla izlenen film, Türkiye’de ise 19 Ocak Cuma günü “Başka Sinema” da sinemaseverlerle buluşuyor. Filmin gösterimleri için Türkiye’ye gelen filmin yönetmeni Tony Gatlif, bu filmi 35 yıl önce çekmeyi tasarladığını dile getirirken, başrol oyuncusu Daphné Patakia de dans etmeyi filmin Türkiye yapımcısı Suzan Güverte’den öğrendiğini dile getirdi.

17 Ocak'ta “Başka Çarşamba” kapsamında Beyoğlu Sineması'ndaki özel gösterimine de katılan Tony Gatlif ve Daphné Patakia, gösterim sonrası Cezayir restoranda filminin müziklerini yapan “Cümbüş Cemaat” grubunun özel konserini de izlediler. Geceye Meltem Cumbul, Hazal Kaya, Ecem Erkek gibi ünlü oyuncular da katılırken, davetliler Djam / Aman Doktor filminin müzikleri ile eğlendiler.

Güverte Film’in ortak yapımcısı olduğu ve bir bölümü Türkiye’de çekilen, Vengo, Gadjo Dilo gibi filmlerin dünyaca ünlü Fransız yönetmeni Tony Gatlif’in son filmi Djam (Aman Doktor) dünya prömiyerini 25 Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde yapmıştı.

Film Hakkında:

Eski bir denizci ve Rebetiko türü müziğin büyük bir hayranı olan Kakourgos, tekneleri için zor bulunan bir parçayı almak üzere yeğeni Djam'i İstanbul'a gönderir. Genç kadın burada 18 yaşındaki Avril ile tanışır; göçmenler için gönüllü yardım yapan ve burada ne parası ne de tanıdığı biri olan başka bir genç kadın. Cömert, kendinden emin, tahmin edilemez ve özgür ruhlu Djam, Midilli'ye yaptığı, müzik, yeni insanlar, paylaşılanlar ve umutla dolu bu yolculukta Avril'i kanatlarının altına alacaktır.

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=qaV3_0Kfc-4


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>