>

AŞK - CİNSELLİK

Bir Şey Yapmalı!

Erkeğin bize bazı konularda yardımcı olmasını isteriz fakat ondan bir şey istemekten çekiniriz. Ondan ne istediğimizi neden söyleyemeyiz?
 
   
 
 
     

‘Akşam yemeğini bir kere de o hazırlasa…’ Arabamı tamirciye götürse keşke…’ Bazen beraber olduğumuz erkeğin bize bazı konularda yardımcı olmasını isteriz fakat ondan bir şey istemekten çekiniriz.

ONDAN NE İSTEDİĞİMİZİ NEDEN SÖYLEYEMEYİZ?

Bazı insanlar karşılarındaki kişinin kendilerini yanlış anlayacağını düşünerek isteklerini dile getirmekten çekinir. Fakat isteklerinizi karşı tarafa iletmek aslında şeffaf bir ilişkinin en önemli koşuludur. Sevdiğiniz kişiden bir şey isterken ondan tam olarak ne istediğinizi dile getirebilmeniz gerekir. İstediğiniz şeyi yapmadığı takdirde başının belaya gireceğini ima ediyorsanız bilin ki yanlış yoldasınız.

İçinizden geçeni direk olarak söylemek ona olan sevginizi gösterir. Onu tehdit etmekse onu kontrol etmek istediğinizin bir göstergesidir.

Bazı insanlar kendileriyle yeteri kadar ilgilenen kişilerin onlar bir şey söylemeden ihtiyaçlarını anlayıp kendileri için bir şey yapacağına inanır ve içlerinden ’ben söyledikten sonra yaparsa hiçbir değeri kalmaz’ diye düşünür. Bu tarz düşünen kişiler savunma mekanizmaları yüzünden karşı tarafa soru sormaktan kaçınır. Sevdiğiniz erkekten istediğiniz bir şeyi yapmasını istemezseniz isteğinizin ne olduğunu asla bilemeyecek dolayısıyla isteğinizi karşılamak adına bir şey yapamayacaktır. Alacağınız cevabın ne olduğunu bilmeden risk alın ve ondan istediğiniz bir şeyi yapmasını isteyin. Kendinizi bilinmeyene açarak öz güveninizi sağlamlaştırmak elinizde…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>