>

KÜLTÜR-SANAT

Trabzon Uluslararası Film Festivali’nin İstanbul Lansmanı Yapıldı!

16-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında gençlik ve spor temasıyla ilki düzenlenecek olan festivalin lansmanı dün gece Grand Cevahir Hotel de düzenlendi.
 
   
 
 
     

Lansman toplantısına Trabzonlu İş, kültür sanat ve spor camiasıyla birlikte Trabzon’a gönül verenler yoğun ilgi gösterdi. Gecede Sinema Senfoni Orkestrası küçük bir konser Verdi ve horon oynandı. Dünya sinemasından seçkin konuklarla ulusal sinemanın üreticilerini Trabzon’da bir araya getirecek olan festival, kente yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlıyor.

DOĞU KARADENİZ DOĞAL FİLM PLATOSU

Trabzon’a kültür ve sanat alanında katma değer sağlayacak uluslararası bir organizasyon kazandırma misyonuyla yola çıktıklarını ifade eden İFT Başkanı Dursun Çağlayan ise, ANADER’in büyük katkısının ardından, Trabzon Valiliği başta olmak üzere Trabzon’un birçok kurum ve kuruluşunda destek aldıklarını belirtti. Doğu Karadeniz ve Trabzon’un sinema endüstrisi açısından doğal plato niteliğinde olduğunu ifade eden Çağlayan, TUFFEST’in geleceğe dönük en büyük hedefinin Trabzon ve çevresini uluslararası çapta film platosu haline getirmek olduğunu vurguladı.

Festival Direktörü Ruhi Semiz, TUFFEST’in panelleri, seminerleri, atölyeleri ve sergileri ile sanatseverleri bir araya toplayacağını, kentin tarihsel ve kültürel kimliğine katkı sağlayacak büyük bir organizasyon olmaya aday olduğunu ifade ederek, hedeflerinin TUFFEST’I uluslararası sinema, kültür ve sanat alanlarında da bilinirliği olan ve sürekliliği sağlamış kurumsal bir organizasyon haline getirmek olduğunu söyledi.

10 GÜNLÜK SİNEMA MARATONU


16-26 Ağustos 2017
tarihleri arasında ilki düzenlenecek olan festivalin bu yılki teması ‘gençlik ve spor’ . Festivalde ulusal ve uluslararası film gösterileri, ulusal ve uluslararası uzun metraj, kısa metraj ve belgesel film yarışmaları, dünya sinemasından film seçkisi gösterimleri, Yeşilçam film seçkisi gösterimleri, paneller atöyle çalışmaları, sergiler ve söyleşilerle horon ve kemençe ile rekor denemesi de yer alacak. Ulusal sinemaya destek sağlamak için ilk fetsivalde 200.000 TL nakdi ödül verilecek.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>