>

KÜLTÜR-SANAT

Travma vizyona giriyor...

Yağmurlu bir gecede korkunç bir kaza geçiren sanatçı Ben (Colin Firth) komadan çıkıp kendine geldiğinde karısı Elisa’nın (Naomie Haris) aynı kazada hayatını kaybettiğini öğrenir.
 
   
 
 
     
Yağmurlu bir gecede arabasının kayması sonucu korkunç bir kaza geçiren sanatçı Ben (Colin Firth) komadan çıkıp kendine geldiğinde karısı Elisa’nın (Naomie Haris) aynı kazada hayatını kaybettiğini öğrenir.

O sırada bir cinayete kurban giden pop yıldızı Lauren Parris için herkes kederlenirken, Ben de karısı Elisa’nın ölümü için korkunç bir üzüntü içindedir. Yıkılan hayatını tekrardan kurabilmek ve anılarını biraz olsun geride bırakabilmek için bir morgun üzerine yapılmış olan yeni bir apartmana taşınır. Bu iyileşme süreci içinde annesinin ölümüyle beraber çocukluğundan beri düzenli olarak gittiği psikiyatristinden yardım alır. Ben Elisa’nın ölümüyle birlikte yaşadığı boşluğu yeni komşusu cana yakın Charlotte (Mena Suvari)’yle doldurmaya çalışır; fakat Ben’in aklı ona türlü oyunlar oynamaya devam etmektedir. Gerçek mi yoksa yalnızca hayal mi gördüğünü artık ayırt edemez hale gelir. Dedektif Jackson (Ken Cranham) Ben’i sinsice hareket etmekten suçlar ve onu pop yıldızı Lauren Parris’in katledilmesi olayının içine karıştırır. Bazı rahatsızlık verici sorularla yüzleşmesi için zorlanır: Neden hala karısı Elisa’yı görmeye devam ediyordu? Elisa’nın apartmandaki resimlerini ve boyamalarını kim yok ediyordu? Lauren Parris’in ölümüyle bağlantısı neydi? Charlotte’un Ben’e yıllarca bakan ve daha sonra onu terk eden teyzesiyle aynı ismi paylaşması yalnızca bir tesadüf müydü?

My Little Eye filmiyle sıkı bir çıkış yapan İrlanda’lı ödüllü yönetmen Marc Evans’ın filmi Trauma aynı zamanda Bridget Jones’un da yapım şirketi olan Little Bird’in filmi olma özelliğinde. Ayrıca Trauma, Sundance Film Festivali’nde gösterilen ilk İngiliz filmi.

Oyuncular:

Colin Firth (Ben), Mena Suvari (Charlotte),
Naomie Harris (Elisa), Tommy Flanagan (Tommy), Sean Harris (Roland),
Kenneth Cranham (Dedektif Constable)

Tür: Korku- Gerilim

4 Şubat'ta vizyonda...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>