>

KÜLTÜR-SANAT

Tuna Kiremitçi kitaplarını okuyor

Akbank Kültür Sanat Merkezi (AKSM) etkinlikleri kapsamında düzenlenen Edebiyat Günleri’nin konuğu son dönemin önemli genç yazarlarından Tuna Kiremitçi.
 
   
 
 
     
Akbank kültür sanat merkezi Edebiyat günleri

Akbank Kültür Sanat Merkezi (AKSM) etkinlikleri kapsamında düzenlenen Edebiyat Günleri’nin konuğu son dönemin önemli genç yazarlarından Tuna Kiremitçi. 17 Şubat perşembe günü saat 19:00’da gerçekleştirilecek etkinlikte Kiremitçi kitaplarını okuduktan sonra okuyucularla bir sohbet yapacak.

Tuna Kiremitçi’nin İlk şiirleri, Galatasaray Lisesi’nde okuduğu sırada “Varlık” dergisinde yayımlandı. 1994 yılında Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü’nü kazandı ve aynı yol “Ayabakanlar” okuyucuyla buluştu.

1997’de Erguvan Balkan Şiir Ödülü’nü Bosnalı şair İzzet Sarayliç’le paylaşan Kiremitçi, sonraki yıllarda “Varlık”, “Gösteri”, “Milliyet Sanat”, “Kitap-lık”, “Nar”, “Sonbahar” ve “Aykırı” gibi dergilerde şiir ve denemeleriyle göründü.

2002 yılında ilk romanı “Git Kendini Çok Sevdirmeden” yayımlandı ve o yılın en önemli edebiyat olaylarından biri olarak kabul edildi. 2003’te ise ikinci romanı “Bu İşte Yalnızlık Var” yine geniş bir okuyucu kitlesiyle buluştu.

Etkinlik ücretsiz olarak izlenebilecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>