>

KÖŞE YAZILARI | SEVİNÇ ÇAKMAZ

Babama …

"Elele tutuşup yürüyüşe çıktığımız günler vardı ya baba, işte o günlerde dünya daha da güzeldi ve kirletilmemişti." Sevinç Çakmaz`ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     

Ben büyüdüm ve kirlendi dünya …

Hele ki senin gittiğin günden beri daha bi gri heryer. Ben biraz daha korumasız biraz daha yalnız, aslında sol yanım hep buruk ya sensiz.

Düğünler yapılıyor baba, çoçukları oluyor herkesin, anne, baba, dede oluyorlar. Ben hep senin kızın olarak kalmak istiyorum, başım hep omzunda biraz şımarık biraz mağrur.

Sen dede olamıycan ya, torunların da hep eksik kalacak ya senin gibi bir dedeyi tanımamaktan bunu bilmek ne zor şey baba.

Buralar senin bıraktığın gibi değil. Sokaklar insan dolu, kavga dolu, evimiz bile aynı yerde değil parkın karşısında ki. Ama hala kedimiz var, çiçeklerimiz sakız sardunya…

Senin bana bıraktığın tüm hasletleri kalbimde taşıyorum, kimselerin bozmasına izin vermiyorum, gerekirse karşılarına duruyorum savunuyorum senin inandığın bana inandırdıkların için.

Her akşam eve geldiğinde çaldığın gibi ıslıklar duruyorum arasıra, ama seninki gibi değil hiçbirinin tınısı. Hiçbiri yüreğimi kanatlandırmıyor, kapılara koşturmuyor.

Dün gece yıldızlarla beraber sana kadeh kaldırdım baba, masada bir kadeh rakı biraz da kavun. Bir yıldız göz kırptı bana senden yana, eyvallah çekti tüm babasız kız çocukları adına… anladım…

19/06/2007

Sevinç Çakmaz
sevinc@cosmoturk.com
 


SEVİNÇ ÇAKMAZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>