>

KÜLTÜR-SANAT

Uçtum Rengime Kondum

Nur Arıoğul`dan on dokuz rengin öyküsünü şiirsel bir dille anlatan, alışılmışın dışında, farklı bir bakış açısı sunan, derin bir yolculuk kitabı...
 
   
 
 
     

On dokuz rengin öyküsünü şiirsel bir dille anlatan bu kitap, alışılmışın dışında, farklı bir bakış açısı sunan, derin bir yolculuk kitabı... Nur Arıoğul’un kendi yaratılışındaki sırdan ipuçları toplayabilmek için çıktığı keşif yolculuğunda uğradığı renk duraklarında tuttuğu notlar ve sorular, kitabın on dokuz öyküsünü oluşturuyor.Uçtum Rengime Kondum’da yer alan her rengin öyküsünde, mana arayışlarıyla ilgili sorular okura yeni kapılar açıyor, düşünmeye davet ediyor. Yazar, önce kendine, sonra da bir bilgeye yönelttiği soruları, tuttuğu notları okurla paylaşıyor; okuru mistik bir yolculuğun içine katıyor. Beyaz, siyah, turuncu, kırmızı, mor, turkuaz, zümrüt yeşili... gibi birçok rengin ilâhî isimlerle nasıl örtüşebileceğinin izini sürüyor. ‘Bildiklerimizle derinleşmedikçe, bilgi tek başına bir işe yaramıyor; çünkü düşündüklerimizle değil, yaşadıklarımızla zenginleşiyoruz.’ diyerek ‘renkleri renk yapanın, içindeki bütün renklerin birlikteliği olduğunu’ anlatıyor.

Yaşamın içinde zamanın peşine takılan yeni sorular, arayışlar, görüntüler ve müzik ile dolu öykülerde her renk kendi ilâhî ismiyle kucaklaşıyor. Her öykünün içsel yolculuğunda yazar Nur Arıoğul’a, kendince bir müzik eşlik ediyor.

UÇTUM RENGİME KONDUM - Arayış Öyküleri
Nur Arıoğul
Yayın Yılı: 2010
Sayfa sayısı: 111
ISBN : 978-975-574-541-1
Ebat: 14 x 21,5
Dizi: Edebiyat
Fiyatı: 7 TL

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>