>

KÜLTÜR-SANAT

Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Film Yarışması Başvuru

4. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Film Yarışması Başvuru Tarihi Uzatıldı.
 
   
 
 
     
SON BAŞVURU TARİHİ 21 EYLÜL 2009

İpek Yolu Film Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Film Yarışması”na başvurular sürüyor. Diyalogsuz kısa filmlerin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 21 Eylül 2009.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 14 – 22 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenleyeceği 4. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali, ‘Ulusal Altın Karagöz Kısa Film Yarışması’ ile kısa film çeken sinemacıları desteklemeye devam ediyor. Festival, bu yarışma ile Türkiye’de kısa film üretimini özendirmeyi ve kısa filmin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Daha önce 11 Eylül 2009 olarak duyurulan, Türkiye’nin ilk diyalogsuz kısa film yarışmasının son başvuru tarihi, kısa filmcilerden gördüğü yoğun ilgi üzerine 21 Eylül 2009 tarihine uzatıldı.‘Ulusal Altın Karagöz Kısa Film Yarışması’nın diğer kısa film yarışmalarından ayrılan özelliği, hikâyelerini diyaloglarla anlatmak yerine, diyalog, monolog ve sözlü anlatım içermeyen, hikâyelerini sinemanın görsel gücünü kullanarak anlatan filmlerin yarışacak olması.

Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Film Yarışması’nda toplamda 15 film ‘Altın Karagöz Ödülü’ için yarışacak. Ayrıca birinci gelen kısa filmin sahibi ‘9.000 TL Para Ödülü’nü almaya hak kazanacak.

01 Ocak 2009 tarihinden sonra çekilmiş, hiçbir diyalog, monolog ve anlatıcı gibi sözlü ifade içermeyen ve 20 dakikayı aşmayan kurmaca filmlerin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi festival merkezine gelen yoğun talep üzerine 21 Eylül 2009’a uzatıldı.

Tüm amatör ve profesyonel kısa filmcilerin başvuruda bulunabileceği yarışmada, şartnamede belirtilen özelliklere uygun olan film sahiplerinin, filmlerini bu tarihe kadar Festival Merkezi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.Yarışmaya katılması uygun görülen filmler, Festival Danışma Kurulu’nun belirleyeceği ön jürinin değerlendirmesine sunulacak ve ön elemeden geçen filmler 03 Ekim 2009 tarihinde basına ve festivalin web sitesinden katılımcılara duyurulacaktır.

‘Ulusal Altın Karagöz Kısa Film Yarışması’na seçilen 15 film, yönetmen, senarist, oyuncu, yapımcı, yazar, film eleştirmeni, sinema tarihçisi ve sinema alanında tanınmış 3 kişiden oluşan, yerli ve yabancı jüri tarafından değerlendirilecek. Birinci gelen filmin sahibi ‘Altın Karagöz Ödülü’nü, festivalin Kapanış Gecesi’nde alacak.

Katılımcılar yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve katılım formlarına Festival Merkezi’nden ya da festivalin www.ipekyolufilmfest.com web adresinden ulaşabilirler. Ayrıca Festival Merkezi’ni telefonla arayarak Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Film Yarışması Koordinatörü Cemre Ceren Asarlı’dan bilgi alabilirler.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>