>

KÜLTÜR-SANAT

Portakal’ın Belgesel Kısa Film ve SİYAD Jürileri Açıklandı

Festival yürütme kurulu tarafından yapılan açıklamada Portakal’ın bu yılki SİYAD ödüllerini belirleyecek isimler de vurgulandı.
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali programı kapsamında gerçekleştirilecek belgesel ve kısa film yarışmaları ana jürileri açıklandı.

BELGESEL JÜRİSİNİ OLUŞTURAN İSİMLER

49. Festival’in Belgesel Film Yarışması ana jürisi Nezahat Gündoğan (yönetmen), Kemal Öner (yönetmen), Nalan Sakızlı ( yönetmen), Ali Ulvi Uyanık (sinema yazarı), Yrd. Doç. Dr. Perihan Taş Öz’den (akademisyen-yönetmen) oluştu. Belgesel Film Yarışması ana jürisinin yapacağı değerlendirme sonunda En İyi Belgesel seçilen filme 15 bin, En İyi İlk Belgesel’e 5 bin TL parasal ödül ve Altın Portakal Heykeli verilecek.

KISA FİLM JÜRİSİ

Altın Portakal’da bu yıl yarışacak kısa filmlerin ana jürisi de şu isimlerden oluştu: Erol Mintaş (yönetmen), Can Evrenol (yönetmen), Özay Fecht (sanatçı), Fırat Yücel (sinema yazarı), Selin Sevinç (sinema yazarı). Yarışma sonunda birinci gelen kısa filme 10 bin TL para ödülü ve Altın Portakal Heykeli verilecek.

SİYAD JÜRİLERİ

Altın Portakal Film Festivali programı içinde verilmekte olan SİYAD özel ödülü için bu yılın Ulusal Uzun Metraj yarışma filmlerini sinema yazarları Gözde Onaran, Rasih Yılmaz, Erkan Aktuğ değerlendirecek. Portakal’ın Uluslararası SİYAD Jürisinde Sevin Okyay, Ceylan Özgün Özçelik, Okan Arpaç görev yapacak.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>