>

KÜLTÜR-SANAT

Ünlü Dansçı Boris Nahalka Aksm’de...

Akbank Kültür Sanat Merkezi Dans Atölyesi’nin bu yılki konuk sanatçısı Boris Nahalka dört günlük bir workshop çalışması yapmak üzere İstanbul’a geliyor.
 
   
 
 
     
AKSM’de 10 Mayıs Salı günü saat 10:30-12:30 arasında gerçekleşecek bu ileri seviyedeki dersler, izleyici olarak eğitmen, dansçı, öğrenci ve dans severlere açık olacak.

Boris Nahalka derslerinde, klasik bale haraketlerinden yararlanarak “release” teknik kullanıyor. Dersinin odak noktası beden ağırlığının yerle teması üzerine kurulu.


Slovakya doğumlu Nahalka, profesyonel kariyerini Bratislava’da Nova – Scena Tiyatrosu’nda başladı. 1998 yılında Portekiz’e gitti. Boris Nahalka dansçı, koreograf ve eğitmen olarak Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Avusturya, Amerika ve Kanada’da festival ve “Workshop”lara katıldı. Sanatçı hem Portekiz hem de Almanya’da eğitmenlik yapıyor.

“Workshop” un fiyatı ders başına 15 YTL. Dersler 11 Mayıs Çarşamba saat 10:30 – 12:30, 12 Mayıs Perşembe 11:00 – 13:00 ve 13 Mayıs Cuma günü 11:00 – 13:00 saatleri arasında.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>