>

KÜLTÜR-SANAT

Yaşayan Tango Efsanesi

Tango Efsanesi Gustavo Naviera "5. İstanbul Tango Ritual" kapsamında İstanbul’da...
 
   
 
 
     

Her yıl Kasım ayında düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı Arjantin Tango organizasyonu, uluslararası “İstanbul Tango Ritual" bu yıl 3–7 Kasım tarihleri arasında Gustavo Naveira’yı İstanbul’dan ve dünyadan tango severler ile buluşturacak.

Armada Otel’in ana destekçisi olduğu “5. Istanbul Tango Ritual” hocaların hocası Gustavo Naviera-Giselle Anne seminerleri ile başlayacak ve 3-7 Kasım tarihleri arasında da dünyaca ünlü tango sanatçılarının şovlarının yer alacağı ve yine Buenos Aires’in 3 ünlü Tango DJ’inin konuk olacağı özel tango geceleri ile devam edecek.

Ritual’de Gustavo Naveira ve Giselle Anne çiftinin yanı sıra yer alacak diğer Arjantinli sanatçılar ise, ünlü maestrolar Horacio Godoy ve Maria Laura Zaracho, Federico Naveira ve Inez Muzzopappa ile Ariadna Naviera ve Fernando Sanchez.Yurtdışından ve Türkiye’den festivale katılacak yüzlerce tango sever gündüz saatlerinde Armada Otel’de gerçekleştirilecek tango atölye çalışmalarına katılacak ve akşamları da Armada Otel, SUADA Club ve Yapı Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek milongalarda (tango geceleri) dünyaca ünlü tango DJ’leri Felix Picherna, Damian Boggio, El Popul ve Horacio Godoy’un seçkileri ile dans etme imkanı bulacaklar.

Organizasyonu düzenleyen TangoTürk Grubu kurucularından Serdar Sungar bu seneki Istanbul Tango Ritual’in geçen senelerdekinden farklı olarak daha kapsamlı bir içerikle, daha geniş bir zaman dilimine yayılacağını ve kendi ülkesinde de “üstad” olan bilinen Gustavo Naviera ile tango severlere benzersiz bir deneyim yaşatacağını belirtti.

Ritual, 3 Kasım Çarşamba akşamı saat 19:00’da Armada Otel’de Ritual DJ’lerinden halen geleneksel yöntemler ile (kaset ile) müzik yapmaya devam eden ve Buenos Aires’te “Tango DJ’lerinin Babası” olarak tanınan Felix Picherna ile özel bir söyleşi, İbrahim İlter’in Tango Fotoğrafları Sergisi ve gitarist Hüsrev İsfendiyaroğlu’nun “Gitar için Milongalar” dinletisi ile başlayacak.

Ritual Web Sitesi:
www.istangoritual.org

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>