>

KÜLTÜR-SANAT

Yaşıyorum, ama nasıl?

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ’10 Fotoğraf Yarışması Büyük İlgiyle Karşılandı
 
   
 
 
     

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl dördüncüsünü düzenlediği ve rekor sayıda başvurunun gerçekleştiği Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasının kazananları belli oldu. 1505 kadın fotoğrafçının 6 bin 780 eserle katıldığı yarışmada birinciliğe Bursa’dan Sevim Güler, ikinciliğe istanbul’dan Ekin Onat von Merhart, üçüncülüğe ise Aydın’dan Funda Bekiş’in fotoğrafları layık görüldü.

01 Ocak–12 Mart 2010 tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenen, amatör ve profesyonel 1505 kadının hayata dair anları paylaştığı Anadolu Hayat Emeklilik Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ’10 fotoğraf yarışması'nın kazananları belli oldu. Jüri üyeleri Güler Ertan, Aramis Kalay, Adnan Sokol, Ömer Serkan Bakır ve Betül Çığır, ilk üçü ve sergilenmeye değer bulunan 39 eseri belirledi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu  TFSF danışmanlığında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin dört bir yanından 1505 kadın fotoğrafçının 6 bin 780 eserle katıldığı yarışmada birincilik ödülünü  “Yaşıyorum, ama nasıl?”  adlı fotoğrafıyla Bursa’dan Sevim Güler, ikincilik ödülünü  "Ben kimim?" adlı fotoğrafıyla istanbul’dan Ekin Onat von Merhart, üçüncülüğü ise  “Emekle Bütünleşmek” adlı fotoğrafıyla Aydın’dan Funda Bekiş elde etti.Anadolu Hayat Emeklilik Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışması'nda jüri üyeleri tarafından belirlenen ilk üç ve sergilenmeye değer bulunan 39 finalist, www.anadoluhayat.com.tr adresinde ilan edildi.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı değerlendirmede kadınlara özel tek fotoğraf yarışması Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’in dördüncü yılında da büyüyerek yoluna devam ettiğini vurguladı. Dereceye giren ve sergilenmeye değer eserlerin sahiplerini kutlayan Uğurlu, yarışmaya fotoğraf gönderen tüm amatör ve profesyonel kadınlara teşekkürlerini sundu.

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışması, jüri üyeleri ise katılımcı sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 oranında artmasının amatör fotoğrafçıları daha da cesaretlendirdiğine dikkat çekerek, Türkiye’de fotoğraf sanatına olan ilginin gün geçtikçe arttığını belirttiler. Katılmak için yalnızca ‘kadın olmak’ ön şartının gerektiği, her yaştan amatör veya profesyonel kadına açık olan yarışmaya Hakkari’ den Edirne’ye geniş bir yelpazede gerçekleşen katılımın sevindirici olduğunu ifade ettiler.KADINLARIN GÖZÜNDEN EN GÜZEL 42 KARE 6 MAYIS’TA TEPE NAUTİLUS’TA SERGİLENECEK…

Anadolu Hayat Emeklilik Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ’10 yarışmasının en güzel karelerini içeren toplam 42 eser, 6 Mayıs Perşembe günü, İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde açılacak sergi ile fotoğrafseverlerle buluşacak. Anneler Günü’ne ithaf edilecek olan sergi, 21 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. Sergilenmeye değer fotoğraflarının toplandığı özel katalog ise bu yıl da birbirinden güzel 42 eseri sayfalarında ölümsüzleştirecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>