>

KÜLTÜR-SANAT

Yeni yıla valslerle merhaba

‘Piyanonun şeytani meleği’ olarak tanımlanan Emre Şen ile soprano Feral Türkoğlu 21 ve 22 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek Yeni Yılı Karşılama konserlerinin solistleri...
 
   
 
 
     
Yeni yıla valslerle merhaba

Şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Yeni Yılı Karşılama konserlerinde J.Strauss’un valsleri ile romantik ve büyülü bir atmosfer yaratacak. Yeni Yılı Karşılama konserlerinin solistleri, piyanist Emre Şen ile soprano Feryal Türkoğlu. Emre Şen, Lizst’in Macar Fantezisi’ni yorumlayacak; Feryal Türkoğlu ise Strauss’un İlkbahar Sesleri’ni seslendirecek.

Program, J.Strauss’un Yarasa Uvertürü ve Güneyin Gülleri adlı yapıtlarıyla başlayacak, F.Liszt’in Macar Fantezisi ile devam edecek ve J. Strauss’un İmparator Valsi, Thunder and Lightning Polka, Viyana Ormanları Efsanesi, İlkbahar Sesleri, Radetzky Marşı adlı yapıtları ile son bulacak.

İtalyan basını ondan “piyanonun şeytani meleği” olarak söz etmişti. Piyanist Emre Şen, İstanbul Müzik Festivali başta olmak üzere, Ankara ve Anadolu Festivalleri’nde solo ve orkestra eşliğinde konserler verdi. Rusya, Almanya, İsrail, Fransa, Polonya, Bulgaristan, Meksika, Avustralya, Japonya ve İtalya’da verdiği konserlerde olumlu eleştiriler aldı. Kırgızistan Senfoni Orkestrası ile verdiği konser sonrası Emre Şen’e Fahri Sanatçı unvanı verildi.

Soprano Feryal Türkoğlu, Polonya’nın Lodz operasında Perili Köşk, Azerbaycan Bakü Operasında Rigoletto’da başrol oynadı. Almanya’da resitaller verdi. Devlet Opera Balesi Orkestrasıyla Viyana’da Mehter’den Alaturka’ya adlı bir konser verdi. Devlet Opera Balesi’nde solist sanatçı olarak görev almakta ve Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nde öğretim üyeliği yapmaktadır.

TARİH VE YER
21 Aralık 2005, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
22 Aralık 2005, Harbiye Lütfi Kırdar Konser Salonu

SAAT
20.00

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>