>

KÖŞE YAZILARI | CENK BABAEREN

Kendimi şımartmaya hazırlanıyorum!...

"Şimdi güzel bir tatil hayal edin ve kendinizi şımartın... Her şeyi bırakıp, muhteşem bir gemide, hayallerinizin yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?" Cenk Babaeren’in yeni yazısı…
 
   
 
 
     

KENDİMİ ŞIMARTMAYA HAZIRLANIYORUM!...

İster bu yazımı reklam olarak algılayın, isterseniz hayallerinizin tatiliyle karşılaşma yazısı…

Benim için gerçek olan tek şey: “Celebrity Solstice’dan” aldığım büyük keyif…Geçen hafta benim için özel bir hafta oldu. Değer verdiğim birkaç basın davetine katılma fırsatı bulabildim. Genelde basın davetlerini ince eleyip sık dokurum. Zamanımı boşa harcamayı pek sevmem.

Eğer bir basın davetine gitmeye karar verdiysem, gerçekten emek harcanmış, profesyonel bir ekip tarafından karşılanacağıma inandığım bir davete katılmayı tercih ederim.

Çünkü kurumları birbirlerinden ayıran en önemli özellik profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmış karşılama sunumlarıdır.

Benim için sahte olmayan, sıcak bir gülümsemeyle karşılama, milyon dolarlar harcanan sunumlardan daha değerlidir.

Seçmiş olduğum basın davetleri arasında etkilendiğim ve kesinlikle katılmaya karar verdiğim, Malta Bandıralı “Celebrity Solstice” gemisinin sunumu yer almaktaydı.Dünyanın en iyisi seçilen Celebrity Cruises’ın, Celebrity Solstice gemisini, dünyanın en yeni ve lüks gemileri arasında yer aldığı için merak ediyordum.Adından da anlaşılacağı gibi hayal edebileceğiniz her şey bu gemide misafirlerine büyük özenle sunulmuş.Toplam uzunluğu 315 metre olan lüks yolcu gemisi, Karaköy İskelesi'nde demirledikten sonra gemiyi dolaşmaya başladım. 3 bin yolcu kapasiteli gemide 10 ayrı restoran bulunuyor. Bin 425 odası bulunan Celebrity Solstice'de bin 800 personel çalışıyor. Ve bu personellerin bir kısmını da Türkler oluşturuyor.

Yabancı bir gemide Türk personele rastlamak çok güzel bir duygu.Gemiyi dolaşırken, hoparlörlerden yankılanan Sezen Aksu’nun muhteşem şarkıları da ayrı bir güzellik katıyor. Yabancı bandralı gemide, Sezen Aksu şarkıları... Süper bir şey...16 katlı gemide kapalı, açık ve kapalı yüzme havuzu, jakuzi, spor tesisleri, sauna, kütüphane, tiyatro, sinema salonu, bar, disko ve büyük bir kumarhane yer alıyor. Gemide ayrıca doktor ve hemşirelerin bulunduğu özel bir hastanede mevcut.Roma’dan yola çıkan hayaller gemisi Celebrity Solstice’ı gezerken ayrıntılar da gözümden kaçmadı…Personelin bakışlarından sıcak bir ortamda ağırlandığınızı hemen hissediyorsunuz.%15 daha geniş konaklama mekanları, %90 okyanus manzarası ve neredeyse tamamı özel balkonlu kabinlerle diğer cruise gemilerine büyük bir fark atmış durumda...Bir kahve veya serinletici içecek ile üst güvertede Patio on the Lawn ve Sunset Bar mekanlarının üzerinde bulunduğu yarım dönümlük yeni biçilmiş çim alanını görünce şaşkınlığınızı gizleyemiyorsunuz.Corning cam müzesi’nin işbirliği ile Celebrity Solstice için özel olarak hazırlanan Sıcak Cam gösterisi ile eritilen camın dış mekandaki cam üfleme stüdyosunda birer sanat eserine dönüşmesini izliyorsunuz..BENİM İÇİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİK: GÖSTERİ SIRASINDA ÜRETİLEN HER CAM ÜRÜN, KENDİ MAĞAZALARINDA SATILIYOR VE ELDE EDİLEN GELİRLER YARDIM KURULUŞLARINA BAĞIŞLANIYOR..Çok katlı camdan şarap kulesi ile başdöndürücü bir etki yaratan iki katlı ana yemek salonuna ilaveten, Bistro on Five (Gözleme & Krep) , Oceanview Café and Grill (Gündelik akşam yemeği) , Mast Bar and Grill (Izgara spesiyalleri) , Aqua Spa café (Hafif ve sağlıklı yiyecekler) , Café Al Bacio (italyan hamur işleri ve dondurma) ve tamamı yenilenmiş en az dört speciyal restoranımızla – Silk Harvest , Asia Fusion , Tuscan Grill , İtalian Steak House , Murano , Modern Avrupa Mutfağı ve Blu – sağlık odaklı menu ile misafirlerine hizmet veriyor.Şimdiiiiiii….

Bugüne kadar eğer tatile çıkmadıysanız ve hayallerinizin tatiline çıkmak istiyorsanız, bence kendinizi şımartın ve kendinize güzel bir hediye armağan edin...

Eğer sigara içiyorsanız, sigara yasağının başladığı şu günlerde bir düşünün.. "Bir senelik sigaraya harcadığınız parayla" hayallerinizin yolcuğununa rahatlıkla çıkabilirsiniz...

Kimbilir, işi gücü bir anda bırakıp, kendimi de şımartıp, "Celebrity Solstice" ile hayallerimin tatiline ben de çıkmış olabilirim.

Sevgilerimle,

Cenk Babaeren
cenkbabaeren@cosmoturk.com
www.cenkbabaeren.com 


CENK BABAEREN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>