>

SAĞLIKLI YAŞAM

Estetiğin kolay yolu mezoterapi

Kadınların en büyük sıkıntısı, vücutlarındaki bölgesel yağlanma. Ancak artık dert değil Ağrı ve bıçak olmadan bu sorun çözülüyor.
 
   
 
 
     
Hem zayıflamanın hem de gençliğin kolay adresi mezoterapi... Diyetlere rağmen inatla erimeyen yağlarla baş etmek için kullanılan bu yöntem, "bölgesel kilolar" sorununu çözmeyi amaçlıyor. Kadının kalça ve basenlerde biriken yağlardan çok şikayetçi olduğunu belirten Dr. Nermin Sezgin Günaydın, ince ve formda bir bedene mezoterapiyle kavuşmayı anlattı:

NEŞTERSİZ GÜZELLİK
"Mezoterapi, ideal ölçülere kavuşmak isteyen ve estetik için bıçak altına yatmak istemeyenlerin tercih edebileceği bir yöntem. Bir anlamda "neştersiz güzellik" denilebilir. 16-75 yaş arası herkese uygulanabilen bu yöntem, en çok "lokal yağlanma"nın çözümü için kullanılıyor. Selülit, saç dökülmeleri ve cilt bozulması gibi pek çok sorunda da etkili oluyor. Karın, kalça ve basen bölgesindeki yağlara karşı da savaşçı...

* Yöntem nasıl uygulanır?
Mezoterapi uygulaması, yağ hücrelerini harekete geçiriyor ve depo edilen yağlar azalıyor. Yani yaklaşık 10 seans sonra bir estetik harikası ile karşı karşıya kalmak mümkün olabiliyor. Cerrahi bir yöntem olmadığı için, genel anestezi gerektirmiyor. Kullanılan iğneler de çok ince olduğu için, ağrı yaratmıyor. Mezoterapi, uzman gözetiminde yağlı bölgeye uygun solüsyonlar hazırlanarak uygulanıyor. Bu şekilde bölgedeki kan ve lenfatik dolaşım sağlanıyor. Bir süre sonra sertleşmiş bağ dokusu düzeliyor. Bu şekilde derininin görünümü değişiyor. 1 aylık sürede 1 ya da 2 beden incelmeyi sağlayan bu yönteme selüliti olanlar da ilgi gösteriyor.

* Mezoterapinin farkı nedir?
Mezoterapi'nin bazı yöntemlerden farkı, yağ hücrelerini harekete geçirerek doğal yollarla bedenden dışarı atılmasını sağlıyor.

* Çalışan kadın işlem sonrası işine hemen dönebiliyor mu?
Mezoterapiden hemen sonra günlük yaşama ve işe geri dönmek rahatlıkla mümkün oluyor.

* Yağ kitlesini azaltmak için kaç seansa ihtiyaç duyuluyor?
Bu kişiden kişiye değişebilir. Ortalama 10-15 seanstır. Ancak zayıf ve atletik insanlar daha az seansa ihtiyaç olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>