>

KÜLTÜR-SANAT

Yıldız Kadrosuyla Dikkat Çeken ‘AFİFE’ Oyunu Eylül’de Prömiyerini Yapacak!

Demet Evgar’ın Afife Jale’ye hayat vereceği oyunun biletleri satışta!
 
   
 
 
     

Kuşaklar boyunca tüm tiyatroculara ve cesur kadınlara ilham olmuş Afife Jale’nin hayatı kurmaca bir hikayeyle tiyatro sahnesine taşınıyor. Demet Evgar’ın Afife Jale’yi canlandıracağı, Serdar Biliş’in de yönetmenliğini üstlendiği oyunun prömiyeri 14 Eylül’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Türk tiyatrosunun efsane isimlerinden Afife Jale tiyatro sahnesinde yeniden hayat buluyor. Demet Evgar’ın Afife’yi canlandıracağı oyunun proje tasarımı Serdar Biliş ve Demet Evgar tarafından uzun bir ön hazırlık süreciyle tamamlandı. Tuluğ Tırpan’ın müziklerini bestelediği, şarkı sözlerini de Sezen Aksu’nun yazdığı ‘Afife’ 14 Eylül akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde tiyatroseverlerle ilk kez buluşacak. Oyunun prömiyer ve sezon biletleri Passo’da satışa çıktı.

‘Afife’ oyunu tiyatro dünyasının önemli isimlerinden biri olan Afife Jale'nin hayatından ilham alarak kadının sahnedeki yerini, arayışını ve mücadelesini konu alıyor. Selin Cankı Ceylan’ın yazdığı kurmaca oyunda Afife dışındaki karakterlere Ayta Sözeri, Tilbe Saran, Necip Memili, Bora Akkaş, İdil Sivritepe, Bedir Bedir, Orkuncan İzan, Bilge Çınar, Kerem Arslanoğlu, Öyküsu Okur, Besma Seiba gibi usta ve genç isimler hayat verecek.

Afife Tiyatro ve Zorlu PSM’nin yapımını, KIA’nın ana sponsorluğunu üstlendiği oyunun sahne ve kostüm tasarımını Gamze Kuş yaparken, ışık tasarımın da Cem Yılmazer imzası bulunuyor. Kadının sahneye çıkmasına, göz önünde olmasına yasak koyan düzene başkaldırının çağdaş bir yorumu olan ‘Afife’, Eylül ayından itibaren seyircisiyle buluşacak.

KIA’nın ana sponsorluğunda, Kahve Dünyası ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın katkılarıyla sahnelenecek ‘Afife’ oyunu yeni sezonda Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde!

AFİFE

Künye;
Yazan: Selin Cankı Ceylan
Proje Tasarımı: Serdar Biliş, Demet Evgar
Yöneten: Serdar Biliş
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Gamze Kuş
Müzik: Tuluğ Tırpan
Şarkı Sözleri: Sezen Aksu
Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Hareket Tasarımı: Candaş Baş
Görsel İletişim Tasarımı: Özge Güven
Yürütücü Yapımcı: Elif Özge Maltepe
Yapım: Afife Tiyatro & Zorlu PSM

OYUNCULAR:

Demet Evgar
Ayta Sözeri
Tilbe Saran
Necip Memili
Bora Akkaş
İdil Sivritepe
Bedir Bedir
Orkuncan İzan
Bilge Çınar
Kerem Arslanoğlu
Öyküsu Okur
Besma Seiba

Oyunun Konusu:

"Kuşaklar boyunca tüm tiyatroculara ve cesur kadınlara ilham olmuş, bir deniz feneri gibi karanlık zamanlarda yol göstermiş bir ışık, bir simgedir Afife. Sahnede olmayı bütün mevcudiyetiyle arzulayan Afife’nin, kadının sahneye çıkmasına, göz önünde olmasına, yasak koyan düzene başkaldırısının çağdaş bir yorumudur. İşgal altında İstanbul’da cephesini perdesi bellemiş çok kültürlü bir tiyatro kumpanyasının sahne arkası…"
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>