>

KÜLTÜR-SANAT

Zaman Mekan, Beden

Akbank Kültür Sanat Merkezi’nde Okay Temiz’in vurmalı çalgıları eşliğinde, K. Ninel Cam’ın koreografisinde bir gösteri sunuluyor.
 
   
 
 
     
Akbank Kültür Sanat Merkezi’nde (AKSM) Okay Temiz’in vurmalı çalgıları eşliğinde Ninel Cam’ın koreografisini yaptığı "Zaman Mekan, Beden" konulu bir gösteri sunuluyor.

Türkiye doğumlu olan Ninel Cam, Mimarlık eğitiminin ardından Almanya ve Fransa’da disiplinler arası bir platformda eğitimini gerçekleştirdi. Cam’ın fotoğraf, video sanatı, koreografi ve sanal gerçeklik ortamı için geliştirdiği projelerin temelinde "Zaman, Mekan ve Beden" kavramları yatıyor. Cam, "Beden"in hareketi kadar hareketsizliği ile, iletişimi kadar yalnızlığı ile, özgürlüğü kadar hapsedilmişliği ile de ilgileniyor.Okay Temiz ile bu noktada karşılaşıp doğaçlamalarla "hayat"ı tekrar tanımladıklarını belirten Ninel Cam, Okay Temiz’in özgür, üretken ve çağdaş müzisyen kişiliğinin kendisi için vazgeçilmez olduğunu belirtiyor.Butoh, Ausdruckstanz ve New Dance eğitimi almış olan Ninel Cam, Stutgard Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirdiği "Bedenin Mekandaki Şiiri" isimli koreografisinden sonra "dans"ı kendisini ifadede önemli bir medya olarak değerlendirmeye karar verdiğini belirtiyor.

Etkinlik 9 Haziran Çarşamba günü saat 20:30’da gerçekleştirilecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>