>

KÜLTÜR-SANAT

ZERO DARK THIRTY Türkiye’de 8 Şubat’ta Vizyona Giriyor

Son 10 yılın dünya tarihindeki en önemli olaylarından usama bin ladin’ın yakalanış hikayesi beyazperde de!
 
   
 
 
     

İŞKENCE SAHNELERİ İLE BÜYÜK TARTIŞMALAR YARATAN

En İyi Film dahil 5 dalda Oscar Adayı olan, bir çok ödül kazanan ZERO DARK THIRTY tüm tartışmalara rağmen Amerika’da Çıkış Yaptığı Hafta 1. Oldu ve bir çok eleştirmen “Yılın En İyi Filmi” diye nitelendirdi.

Time dergisinin yaşayan yönetmenler içinde en iyi aksiyon yönetmeni olarak yazdığı Oscarlı ikili Kathryn Bigelow (yönetmen) ve Mark Boal (senarist-yapımcı)’ın yeni filmi “Zero Dark Thirty”, 11 Eylül saldırılarının sorumlusu El Kaide örgütünün lideri Usame bin Ladin'in Pakistanda yakalanıp öldürülmesine kadar geçen süreçi, bu konu üzerinde çalışan ekibin hikâyesini anlatıyor. Mark Boal’ın gazetecilik geçmişine dayanarak yaptığı araştırmalar sonucu yazdığı senaryoda ise gerçeklere sadık kalındı.“HİKAYENİN SONUNU BİLİYORSUNUZ. AMA BU OLAYIN NASIL GERÇEKLEŞTİĞİ.”


Filmin başrolünde CIA ajanı Maya karakteriyle sergilediği olağanüstü performansıyla Jessica Chastain En İyi Kadın Oyuncu (Drama) Altın Küre Ödülünü kazanırken, Oscar ve BAFTA Ödüllerinde de En İyi Kadın Oyuncu (Drama) dalında adaylık aldı. Birçok eleştirmen tarafından tam not alan Jessica Chastain güçlü performansıyla izleyen herkesi büyülüyor.

8 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA

Fragman: http://www.chantierfilms.com/zero-dark-thirty/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>