>

KÜLTÜR-SANAT

Zift Bronx Pi Sahne`de...

Şimdi de “Yanlış Şeyler”le Bronx Pi Sahne’de Zift’leniyoruz!
 
   
 
 
     

Paslanmayı önleyen, kuru gürültüyü azaltan ve dış etkenlerden koruyan bir iştir ziftlemek.

Bu yüzden “Zift”, sıra dışı ve vurucu şarkı sözlerini klasik rock standartlarıyla birleştirdiği ilk albümü “Yanlış Şeyler” ile Aralık ayında müzikseverlerle buluştu.

Şimdi de “Zift”, yeni yıldaki ilk konseriyle Bronx Pi Sahne’yi ziftleyecek!

1990'lı yılların başından itibaren emin adımlarla ilerleyerek kendi sadık dinleyici kitlesini oluşturan Zift, Pluton Müzik'in yapımcılığı ve EMI Türkiye işbirliği ile ilk albümleri “Yanlış Şeyler”i Aralık ayı başında rock severlerle buluşturdu.

Bugüne kadar pek çok kulüp ve sahnede sergiledikleri performanslarla seyircisinden tam not alan Zift’ in kadrosu vokalde Cantek Batur, gitarda Olay Andaç davulda Barış Samir, basta İlker Göçmen ve klavyede Yavuz Yurtgüder’den oluşuyor.

Zift, yeni yıldaki ilk performanslarında “Yanlış Şeyler” albümü ve grubun dinlemekten keyif aldığı daha birçok rock parçasından oluşan repertuarıyla 12 Ocak Çarşamba günü saat 22.00’de Bronx Pi Sahne’yi ziftleyecek!

Albüm Hakkında:;


12 parçadan oluşan “Yanlış Şeyler” de en dikkat çeken parça, grubun özgün bir yaklaşımla yorumladığı “Ah Bir Ateş Ver” adlı Ege türküsü... Sözleri Cantek Batur’a, müziği de Olay Andaç’a ait “Üvey Aşklar” ise ilk klip parçası. Albümde öne çıkan diğer şarkılar ise; “Yok”, “Vazgeç”, “Parçalar Bu Rüzgâr” ve albüme adını veren “Yanlış Şeyler”...

“Yanlış Şeyler” in miksajı Türkiye'nin en yeni ve iyi stüdyolarından Babajim'de Şebnem Ferah, Sertap Erener, Aydın Esen gibi isimlerle çalışan tecrübeli ses mühendisi Alp Turaç tarafından, mastering’i ise Sarı Ev stüdyolarında yine tecrübeli isimlerden Barış Büyük tarafından yapıldı.

Direnen Mızıkacılar’dan Pelin Özülkü ve Nevermind’dan Günkut Akgül ise albümle aynı adı taşıyan “Yanlış Şeyler” isimli parçaya geri vokallerle konuk oldu.

Zift’ in 2009 yılında işlerinin yoğunluğu nedeni ile gruptan ayrılan gitaristi Türker Talayman ise konuk olarak 3 parçada gitar çalıyor.

İstanbul Arabesque Project üyesi Korkut Peker bir parçada perdesiz gitar, Şebnem Ferah ve Pentagram'ın gitaristi Metin Türkcan da yine bir parçada elektrogitar çalarak albüme katkıda bulundu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>