>

KÜLTÜR-SANAT

Zift`ten Çok Özel Konser

Zift, “YANLIŞ ŞEYLER” albümü ile MASK LIVE MUSIC CLUB’da !
 
   
 
 
     

Sıra dışı ve vurucu şarkı sözlerini klasik rock standartlarıyla birleştirdiği ilk albümü “Yanlış Şeyler” ile Aralık ayında müzikseverlerle buluşturan “Zift”, 4 Mart Cuma saat 22:00’de Mask Live Music Club’ı zifte buluyor!

1990'lı yılların başından itibaren emin adımlarla ilerleyerek kendi sadık dinleyici kitlesini oluşturan Zift, Pluton Müzik'in yapımcılığı ve EMI Türkiye işbirliği ile ilk albümleri “Yanlış Şeyler”i Aralık ayı başında rock severlerle buluşturdu.

Zift, göz dolduran sahne performansı, tükenmeyen enerjisi, “Yanlış Şeyler” albümü ve grubun dinlemekten keyif aldığı daha birçok rock parçasından oluşan repertuarıyla kulaklarınızın pasını silmek için, sizleri 5 Şubat Cumartesi günü 23.00’de İstanbul Live’a bekliyor.

Bugüne kadar pek çok kulüp ve sahnede sergiledikleri performanslarla seyircisinden tam not alan Zift’ in kadrosu vokalde Cantek Batur, gitarda Olay Andaç davulda Barış Samir, basta İlker Göçmen ve klavyede Yavuz Yurtgüder’den oluşuyor.


Albüm ile ilgili;

12 parçadan oluşan “Yanlış Şeyler” de en dikkat çeken parça, grubun özgün bir yaklaşımla yorumladığı “Ah Bir Ateş Ver” adlı Ege türküsü... Sözleri Cantek Batur’a, müziği de Olay Andaç’a ait “Üvey Aşklar” ise ilk klip parçası. Albümde öne çıkan diğer şarkılar ise; “Yok”, “Vazgeç”, “Parçalar Bu Rüzgâr” ve albüme adını veren “Yanlış Şeyler”...

“Yanlış Şeyler” in miksajı Babajim'den Alp Turaç ve mastering’i ise Sarı Ev Stüdyoların’dan Barış Büyük tarafından yapıldı.

Pelin Özülkü ve Günkut Akgül vokalleriyle, Türker Talayman ve Metin Türkcan gitarıyla, Korkut Peker perdesiz gitarıyla albüme katkıda bulundu.

İstanbul’da Monc, Hayal Kahvesi, Ghetto, Bronx Pi Sahne, İstanbul Live ve geçtiğimiz hafta İzmir Bios Bar’da konserler veren grup sahneleri daha çok Zift’leyeceğe benziyor!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>