>

MAGAZİN

Altı kadın aynı evde 

Kanal D’de bugünden itibaren ‘Hayat Yeniden Başlıyor’ adıyla yeni bir reality show başlıyor. Çeşitli sorunlar yaşamış altı kadın hayatlarında yeni bir sayfa açmak için 10 hafta boyunca aynı evde yaşayacak.
 
   
 
 
     
Kanal D’de bugün ‘Hayat Yeniden Başlıyor’ adında yeni bir reality show başlıyor. Sunuculuğunu Berna Laçin’in yapacağı ve hafta içi her gün öğleden sonra kuşağında ekrana gelecek programda; farklı yaşam alışkanlıkları, büyük hayalleri, hayata küstüren sorunları olan, yaşamlarında sıra dışı değişiklikler yapmak isteyen ve bunu başarmak için mücadele eden 6 kadın, bir evin çatısı altında bir araya gelecek. Yaşam danışmanları da onlara, hayatlarında beyaz bir sayfa açmaları için hedefler belirleyecek. Programda katılımcı kadınlara, izleyicilerin destekleri de yansıtılacak. 10 hafta sürecek program sonunda hedeflerine ulaşamayanlar bu mücadeleden yenik çıkarken, hedeflerine ulaşanlar ise mutlu bir sonla evden ayrılacaklar.

Nezaket Korkut

1965 Sakarya doğumlu, İstanbul’da yaşıyor. İlkokul mezunu, BağKur emeklisi. Kitap okumayı. Sinema ve tiyatroya gitmeyi seviyor. 17 Ağustos 1999 depreminde eşini ve Deniz (16), Murat (15), Ece (11) isimli üç çocuğunu kaybeden Nezaket Korkut’un ‘Hayat Yeniden Başlıyor’ evinde bulunma amacı; çocuk eğitimini öğrenmek ve bir evlat edinerek onu yetiştirmeye kendini hazır hissetmek. Evden ayrıldıktan sonra kendisi gibi deprem mağduru olan kişilere örnek olmak ve manevi destek vermek istiyor.

Dilara Bakan

1971 İstanbul doğumlu, İstanbul’da yaşıyor. Ortaokul mezunu, herhangi bir sosyal güvencesi yok. 13 yaşından beri kendi ayakları üzerinde durabilmek için sürekli çalışmış. Kısa bir süre için şarkı söyleyerek geçimini sağlamış, son işi ise bayan giyim pazarlama. 6 yıllık evliliğinin ardından boşanan Dilara Bakan’ın Kaan isminde 6 yaşında bir oğlu var. Kolayca öfkelenme huyundan kurtulmak istiyor. Evden ayrıldıktan sonra hayatında yeni bir sayfa açmayı, bir butik açarak kalıcı bir iş sahibi olmayı hedefliyor.

Seda Tüzer

1981 İstanbul doğumlu, İstanbul’da yaşıyor. Ataköy Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuma hakkı kazanmış ancak okula devam edememiş. Ayrıldığı eşinden 4 yaşında Feza isminde bir kızı var. Kızıyla birlikte ayakta kalma mücadelesi veriyor. Daha önce birkaç müessesenin halkla ilişkiler departmanında çalışan Seda Tüzer, ‘Hayat Yeniden Başlıyor’ evinde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenerek, kızı ve kendisi için mutlu bir hayat kurmayı düşlüyor.

Sevim Arkan

1971 İstanbul doğumlu, İstanbul’da yaşıyor. Annesi ile babasının ayrılığından sonra ortaokulu terk etmek zorunda kalmış. 1997 yılında evlenen ve iki yıl önce de eşinden ayrılan Arkan’ın 5 yaşında Yağmur isimli bir kızı var. İş bulabildiği zaman şarkı söyleyerek kendisinin ve ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyor. Şu an ekonomik durumu bir kız çocuğu yetiştirmeye yeterli olmadığı için kızını evlatlık vermeyi bile düşünüyor.

İlknur Mürver

1974 İstanbul doğumlu, İstanbul’da yaşıyor. Bekar. Daha önce birkaç firmada müşteri temsilcisi olarak çalışmış, ancak şu anda çalışmıyor. Ailesiyle birlikte yaşıyor ve bir kardeşi var. Hayatla barışık olan İlknur’un tek sorunu fazla kiloları. ‘Hayat Yeniden Başlıyor’ evinde kalıcı ve sağlıklı zayıflamanın yollarını öğrenmek istiyor. Bu isteğinin en büyük sebebi ise yeni erkek arkadaşının onu daha çok beğenmesini sağlamak.

Dilan Başkan

1979 İstanbul doğumlu, İstanbul’da yaşıyor. Ortaokulu terk etmiş. 16 yaşında severek evlenmiş, 3 yaşında Busenaz isimli bir kızı var. Ancak aile içi şiddet sebebiyle evliliğini yürütememiş ve boşanmış. Hayatının roman olduğunu ifade ediyor. ‘Hayat Yeniden Başlıyor’ evinde, önce kendini bulmak ve bundan sonraki hayatında tek başına ayaklarının üzerinde durabilmek ve kızına iyi bir gelecek sağlamak için yönlendirilmek istiyor.  
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>