>

MAGAZİN

Athena'ya hiç kimse şans tanımıyor...

Nordik ülkeleri müzik uzmanları İsveç televizyonu SVT 1'de yapılan bir programla yarışmanın favorisini belirledi.
 
   
 
 
     
Eurovision'daki temsilcimiz İstanbul'da Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek Eurovision Şarkı Yarışmasına sayılı günler kala, Nordik ülkeleri müzik uzmanları İsveç televizyonu SVT 1'de yapılan bir programla yarışmanın favorisini belirledi. İsveçli Lena Philipsson'un, 'Det gor ont' (Acı veriyor) adlı parçası, bu yılın Eurovision'un favorisi gösterilirken, "For Real" adlı parçasıyla Türkiye'yi temsil edecek Athena'ya yarışmada şans tanınmadı.

Ola Lindholm'un sunduğu, Nordik ülkelerini (Danimarka, İzlanda, Norveç, Finlandiya ve İsveç) temsilen birer müzik uzmanın katıldığı programda yapılan oylama sonucu İsveçli Lena Philipsson'un, 'Det gör ont' (Acı veriyor) adlı parçası, bu yılın Eurovision'un favorisi gösterildi.
Programda bu yıl yarışmaya katılacak 36 ülkenin şarkıları dinlendi ve uzmanlar tarafından değerlendirilerek iyi (yeşil), orta (sarı), kötü (kırmızı) kategorilerinde puanlandırıldı. İsveç
yarışmanın favorisi gösterilirken İspanya ve İzlanda uzmanlardan tam puan aldı.

-Athena'ya şans tanınmadı-

Geçen yılın birincisi Türkiye adına yarışacak ''Athena'' grubunun ''For Real'' adlı şarkısı İsveç ve Danimarkalı temsilcilerden "kötü" not alırken, diğer ülke temsilcilerinden "iyi" not aldı.

İsveç temsilcisi Lotta Brome yorum yapmadan, "Türkiye bu sene tekrar kazanmayacak" derken, Danimarkalı Jorgen de Mylius 'monoton' deyip "kötü" oy kullandı. Türkiye'ye iyi notu veren Norveçli Jostein Pedersen, "Türkiyi'ye özgü bir müzik tarzı değil, daha çok Jamaika / Reggi tarzı bir müzik. Türkiye için yeni bir tarz, duyduğumda sevindim ancak monoton" dedi.

Haberturk

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>