>

MAGAZİN

Cenk Eren’in Estetiği Altın Orana Uygun!

Cenk Eren’in estetik operasyonu çok başarılı olmuş.
 
   
 
 
     

Ünlü Türk şarkıcı Cenk Eren, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla yüzüne estetik operasyon geçirdiğini duyurdu. “Nerelerdesin diye sorup duruyordunuz?” notuyla takipçilerine seslenen Eren, yeni yüzünü gözler önüne serdi. Estetik operasyonlarının sadece kadınlar arasında değil, erkekler arasında da giderek daha fazla kabul gördüğünü söyleyen uzman, “Bu dönemde, Eren’in bu adımı, toplumda estetik cerrahiye olan bakış açısını değiştiren önemli bir örnek teşkil ediyor” diyor.

Cenk Eren’in estetik yaptırdığını duyurması magazin basınına bomba gibi düştü. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesi Estetik Plastik Cerrah Op. Dr. Ebru Şen Meriç, Cenk Eren’in operasyonunu değerlendirerek, estetik cerrahinin doğru ellerde gerçekleştirildiğinde, kişinin yüz hatlarını koruyarak genç ve dinamik bir görünüm kazandırabileceğini belirtti. Uzman, “Estetik operasyonlar, kişinin doğal güzelliğini ön plana çıkarırken, aynı zamanda yaşlanma etkilerini de geriye döndürebilir. Cenk Eren’in operasyonu, bu dengeyi başarıyla yakalamış ve kendine özgü karakteristik özelliklerini korumuş bir örnek olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

ERKEKLERİN ESTETİĞE BAKIŞ AÇISI DEĞİŞİYOR

Cenk Eren’in estetik operasyonu, erkeklerde estetik cerrahinin popülerliğinin arttığının ve toplumsal cinsiyet normlarının değişmekte olduğunun bir göstergesi olduğunu söyleyen uzman,“Estetik cerrahi artık herkes için ulaşılabilir ve kabul edilebilir bir seçenek haline gelmiş durumda. Bu gelişme, estetik cerrahinin sadece kadınlara özgü olmadığını ve erkeklerin de estetik beklentilerinin ve ihtiyaçlarının farkında olduğunu gösteriyor. Cenk Eren’in ameliyatını paylaşması estetik cerrahinin geleceğine dair umut verici bir ışık tutuyor” dedi.

ESTETİKTE DOĞRU ORANLARIN ÖNEMİ

Uzman, estetik cerrahide doğru oranların ve kişinin yüz yapısına uygun tekniklerin kullanılmasının büyük önem taşıdığını vurguluyor. Estetik operasyonlar, kişinin doğal güzelliğini ön plana çıkarırken, aynı zamanda yaşlanma etkilerini geriye döndürebilir, diyen uzman, “Cenk Beyin ameliyatı için benim yorumum göz kapaklarındaki derinin alınma miktarı, 9.gün ödemi gayet normal liplift yapılmış ama bir erkek için oldukça altın orana uygun bir miktarda alt-üst göz kapağı yapılmış ve şu haliyle bile çok rahatlıkla kapandığı çok rahat göründüğü belli, kaşları göz kenarının ve yanaklarının yükselmesi bana şakak germe ve orta yüz germeyi düşündürüyor ve bunlarda zaten yaş aldıkça hareketli olan mobil olan ön yüzümüzün aşağı doğru düşen ön yüzümüzün yukarı alınmasını gerektiren bir işlem ve en sıklıkla uygulanan ve en gerekli olan yüz estetiği işlemlerinden biri. Cenk beye yapılan işlemleri çok doğru buldum” ifadelerini kullandı.

ESTETİK CERRAHİNİN UZMAN ELLERDEKİ BAŞARISI

Estetik cerrahinin başarısının, uygulanan tekniklerin yanı sıra, cerrahın deneyimi ve anatomik bilgisi ile de yakından ilişkili olduğunu belirtiyor. “Dolgu ve botoks gibi non-invaziv uygulamalar da, yüz estetiğinde önemli bir yer tutuyor ve doğru uygulandığında yüzün gençleşmesine katkı sağlıyor,” diye ekliyor.

BAŞARILI BİR OPERASYON OLMUŞ

Cenk Eren’in operasyonu özelinde, uzman göz kapaklarındaki derinin alınma miktarı ve liplift uygulamasının, erkekler için ideal oranlarda yapıldığını ve sonuçların doğal göründüğünü belirtiyor. Ayrıca, ameliyat sonrası ödemin normal olduğunu ve zamanla azalacağını, bu nedenle ilk günlerdeki görünümün kalıcı olmayacağını ifade ediyor. Uzman, estetik cerrahide yeni trendler ve yaklaşımlar hakkında da bilgi veriyor. “Yüz anatomisini kimin en iyi bildiğine dikkat edin,” diyor ve plastik cerrahların, yüz kemikleri ve kas-sinir anatomisine olan hakimiyetleri nedeniyle estetik yüz cerrahi operasyonlarında ve bununla birlikte, dolgu ve botoks uygulamalarında daha başarılı olduklarını vurguluyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>