>

MAGAZİN

Dis-moi oui - Bana evet de!...

Dodi El Fayed'in ölmeden önce Diana'ya "Dis-moi oui" (Bana evet de) serisinden bir nişan yüzüğü aldığı ortaya çıktı.
 
   
 
 
     
Prenses Diana'nın ölümüne yol açan kazayla ilgili olarak İngiliz Yüksek Mahkemesinde yürütülen soruşturmada, aynı kazada yaşamını yitiren Dodi El Fayed'in, ölmeden önce Diana'ya nişan yüzüğü aldığı ortaya çıktı.

Soruşturmayı yürüten Yüksek Mahkeme jürisine, Dodi El Fayed'in, kazadan sadece saatler önce Diana için satın aldığı pırlanta nişan yüzüğünün faturası gösterildi. 11.600 sterlinlik yüzüğün Paris'teki Alberto Repossi adlı ünlü kuyumcudan alındığı ve faturada "nişan yüzüğü" yazdığı bildirildi.

Yüksek Mahkeme jürisine bilgi veren uzmanlar, yüzüğün "Dis-moi oui" (Bana evet de) serisinden olduğunu kaydetti. Fransız polisinin ise yüzüğün, çiftin ölümlerine yol açan kazadan sonra birlikte kaldıkları dairede bulunduğunu açıkladığı ifade edildi. İngiliz basını, El Fayed'i kuyumcu dükkanında gösteren görüntülerin de Yüksek Mahkeme jürisine izletildiğini duyurdu.

Görüntüler Dodi'yi, kuyumcu dükkanının çalışanlarıyla birlikte birçok pırlanta nişan yüzüğünün arasından seçim yapmaya çalışırken gösteriyor. Kamera kayıtları, Dodi'nin kuyumcuda olduğu sırada dükkanın diğer müşterilere kapatıldığını da ortaya koyuyor. Dodi El Fayed'in Mısırlı milyoner iş adamı, ünlü Harrods mağazasının sahibi olan babası Muhammed El Fayed, oğlu ile Prenses Diana'nın kuyumcu Repossi ile daha önce de buluştuklarını, Prensesin seçtiği yüzüğün parmağına ayarlanmak üzere İtalya'ya gönderildiğini öne sürdü.

Jüriye ayrıca, Dodi'nin o gün otele eli boş döndüğünü, ancak daha sonra otel yöneticilerinden birinin kuyumcu dükkanına giderek yüzüğü teslim aldığını gösteren kayıtlar izletildi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>