>

MAGAZİN

Elvis'in Yeni Şarkısı Ortaya Çıktı!

Elvis Presley'in 1964'te çevirdiği bir film için söylediği ancak yapımcıların beğenmeyerek kullanmadığı şarkı, Elvis'in 26. ölüm yıldönümünde ortaya çıktı.
 
   
 
 
     
Elvis, I’m a Roustabout adlı şarkıyı 1964’te başrolünü Barbara Stanwyck’le paylaştığı Roustabout filmi için söylemişti fakat şarkı yapımcılar tarafından beğenilmedi ve hiç kullanılmadı. Şarkının RCA Records adlı müzik şirketi tarafından yeni bir albümle yayınlanacağı Elvis’in 26. ölüm yıldönümünde açıklandı.

Söz yazarı Winfield Scott’un Otis Blackwell’le birlikte bestelediği şarkı, yıllardır Scott’un özel koleksiyonunda keşfedilmeyi bekliyordu. Scott ve Blacwell Elvis’i hiç görmediler, fakat geçen yıl hayatını kaybeden Blackwell, Elvis’in All Shook Up ve Don’t Be Cruel adlı şarkılarına da katkıda bulunmuştu.

Bugün 80’lerinde olan Scott, evinin bodrumunda birkaç yıl önce I’m a Roustabout’un kayıtlarına rastladığını, fakat o zaman fazla önemsemediğini söyledi. Daha sonra Scott’la görüşen RCA Recordings de şarkıyı Elvis’in hit parçalarını derlediği yeni bir albümde yayınlamaya karar verdi.

9 Ekim’de piyasaya sürülecek Elvis 2nd to Note adlı albüm, geçen yıl bütün dünyada en çok satılanlar listesine giren ELVIS 30 1 Hits albümünün devamı niteliğinde. Bu albümün en tutulan parçalarından biri de Elvis’in daha önce çok popüler olmayan şarkısı A Little Less Conversation’ın remiksiydi.

Yeni albüm Elvis’in bir numaralı parçalarıyla birlikte That’s All Right gibi daha az tanınan klasiklerinden oluşuyor. Bu albümde Elvis’in 1969’da söylediği şarkı Rubberneckin’in DJ Paul Oakenfold tarafından hazırlanmış bir remiksi de bulunuyor. A Little Less Conversation’un başarısını yakalaması ümit edilen Rubberneckin, 25 Ağustos’ta radyoda yayınlanacak, 9 Eylül’de de single olarak piyasaya sürülecek.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>