>

MAGAZİN

George Clooney’den bir ilk

Clooney, Oscar tarihinde aynı yılda iki ayrı filmle hem yönetmen, hem de oyuncu olarak aday gösterilen ilk sanatçı oldu.

 
   
 
 
     
Good Night, and Good Luck. / İyi Geceler, İyi Şanslar.’ adlı filmle En İyi Senaryo ve En İyi Yönetmen, ‘Syriana’ filmindeki rolüyle de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında aday olan Clooney, bu yıl ilk kez Oscar heyecanı yaşıyor.


‘ER / Acil Servis’ adlı televizyon dizisiyle üne kavuşan ve bugün sinema dünyasının en prestijli oyuncuları arasında yer alan Clooney, ‘Tehlikeli Aklın İtirafları’ adlı filmle adım attığı yönetmenlikte de, başarısıyla isminden söz ettirdi.

Clooney, bu yarışta alçakgönüllülüğü de elden bırakmayarak, “Kazanacağım gibi bir hisse sahip değilim. Sadece orada görünme fikri hoşuma gidiyor” dedi.

Ortadoğu’da görev yapan bir CIA ajanını canlandırdığı ve uğruna 15 kilo aldığı ‘Syriana’ filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında altın heykelciğe aday gösterilen Clooney, bu dalın en güçlü favorileri arasında gösteriliyor.

Clooney’nin başrolünü, yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını üstlendiği ‘İyi Geceler, İyi Şanslar.’ adlı yapım ise ABD’de televizyon gazeteciliğinin yeni geliştiği yıllarda bir araştırmacı gazetecilik ekibinin giriştiği mücadeleyi konu alıyor. Film, döneme uygunluk açısından, siyah-beyaz olarak çekildi.

NTV

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>