>

MAGAZİN

Her zaman daha fazlası…

Gülben Ergen, bilinmeyen yönlerini More Dergi’ye anlattı…
 
   
 
 
     
More Dergi,
Mayıs sayısında yine çok önemli röportajlara ve dosya konularına yer veriyor. Okuyucu kitlesine her zaman daha iyisini sunabilmek için çalışan derginin tirajı, her geçen gün artıyor… Mayıs boyunca elinizden düşürmeden okuyabileceğiniz dergiden bazı konu başlıkları…


Bilinmeyen yönleriyle Gülben Ergen…


Kapağımızda çok önemli bir misafirimiz var. Hiçbir zaman gündemden düşmeyen Gülben Ergen’le röportaj yapmak için kapısını çaldık, ancak röportajda magazine ve özel yaşamına kesinlikle değinmedik. Çünkü biz, yeni albümü ve hiçbir zaman katkılarını eksik etmediği sosyal sorumluluk projerini konuşmak üzere yola çıkmıştık… Ve gördük ki, Gülben Ergen ünlü olmanın verdiği en büyük avantajı, sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak kullanıyor. Yeni albümünde söz yazarı olarak karşımıza çıkan Ergen, bilinmeyen yönlerini ve müzikal yaşamını ‘More Dergi’
ye anlattı… “Sahip olduğum şöhreti böyle projelerde çok işe yarar hale getirdiğimi düşünüyorum. Kendime saygımdandır, sosyal sorumluluk projeleri için bu denli titizlenmem. Önce insanız biz, şan şöhret daha sonra geliyor.”

Ortalığı mahşer yerine çevirip, cümbüş yaptılar…


Diğer misafirimiz, televizyonda program yapmaya başladıktan sonra hayran kitlesi her geçen gün artan ‘Mahşer-i Cümbüş’ ekibi… Yaratıcılıkları ve sivri zekalarıyla dikkat çeken ekibin söyleşini büyük bir keyifle okuyacağınıza eminiz. “Türk televizyonlarında dizilerden, yarışma programlarından, magazinden başka şeyler de var… Aptal kutusu diye tabir edilen televizyonun, yeri geldiğinde güzel şeylerde yayınlayabildiğini gösterdik. Bu anlamda “Anında Görüntü Show” Türk televizyonları için bir mihenk taşıdır.”

“Babama “bu dünyadan ne zaman ayrılmak istersin” diye bir soru sorulsa, tahmin ediyorumki 6 Mayıs’ı seçerdi.”


6 Mayıs 2006’da edebiyat dünyası çok önemli bir yazarını kaybetti… Erdal Öz’ü ölümünün 2. senesinde anmak istedik ve oğlu Can Öz’ün ağzından babasını ve Can Yayınlarının başarısını dinledik. “Babamı edebiyattan hiçbir zaman koparamazdınız, insan ilişkileri dâhil, herşeyin temelinde edebiyat yatardı. Mesela, biri babama yazdığı birşeyi gösterdiğinide eğer Türkçesini beğenmezse, mümkün değil o kişiyi sevmezdi. Tam tersi olarak da çok güzel yazı yazan ve babamla arası çok kötü olan biri bile babamla çok rahat çalışabilirdi. Bunun örneklerini gördük; zamanında işkence etmiş asker yazılarını getirdi ve babam çok beğendi.”

Adrenalin tutkusu sınır tanımaz…

Sizi, havaların güzelliğini bahane ederek, farklı heyecanlar yaşamaya davet ediyoruz. Günümüzün sıkıcı dünyasından kopup, kendine biraz vakit ayırarak, heyecan yaşamak isteyenlere alternatif sporlara yönelmelerini öneririz. Haftasonlarını evde sıkıcı sıkıcı oturup televizyon izleyerek geçirmektense hayatınıza adrenalin katacak aktiviteler yapmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bunun için sizin için hem adrenalinizi en üst seviyede tutacak hem de yapmaktan büyük keyif alacağınız sporları derleyip topladık.

Tarih boyunca sayısız medeniyetlerin ev sahibi: Adıyaman…

‘Gezi’ sayfalarımızda kültüren zenginliğiyle dikkat çeken bir şehir olan Adıyaman’ı işledik. Günaydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer alan Adıyaman, tarih boyunca ilk insanlara dek uzanan, pek çok değişik kültüre merkezlik etmiş olan, gerçek bir kültür ve turizm merkezlerinden biri olarak, dünyanın her yerinden konuklarını ağırlıyor. Adıyaman, her geçen gün gelişen ekonomisi ve zenginlikleriyle adım adım gezilemesi gereken bir şehir…

Formula 1 heyecanı yeniden İstanbul’da...

Formula 1, 1950 yılının Mauıs ayında, İngiltere’nin efsanevi pisti Silverstone’da start aldı. Şampiyon olabilmek için yıllardır onlarca takım, yüzlerce pilot ve binlerce marka pistlerde kıyasıya mücadele verdi… ‘Otomobil’ sayfalarımızda, 11 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Formula 1 yarışmalarına yer verdik. F 1’in tarihini ve bu yıl gerçekleştirilecek olan F 1 heyacanını şimdiden yaşamaya başlayabilirsiniz.

Her tarif, sağlık ve lezzetten bir reçete…

Havaların ısınmasıyla birlikte, pişirdiğimiz yemeklerin çeşiti de değişti. Biz de ‘Ağız Tadı’ sayfalarımızda kolay pişirilen, ama en önemlisi daha hafif yemeklere yer vererek, zeytinyağlı yemekleri işledik ve çeşit çeşit tariflere yer verdik. Şimdiden hepinize afiyet olsun.


YAZARLAR

Güler Kazmacı: “Ben kadın olsam”

“…Çok ünlü bir erkek siyasetçi ama size adını bildirmem yakışık almaz ve de ‘etik’ olmaz. Zira özel bir sohbette, karşılıklı tavla şakırdatırken anlattı bana ‘kadın olsa’ neler yapacağını. Bir kere ‘erkek araklama’ yollarını gayet iyi bildiğini ve eğer kadın olsa istediği erkeği elde edebileceğini söylüyor…”

Üstin Akmen: Yekta Kara’nın gene bir ‘ilk’ denemesi: ‘I Capuleti e l Montecchi’,

“…Shakespear’in ünlü romantik tragedyasıyla aynı içeriği paylaşan ‘I Capuleti e l Montecchi’ operası 13. yüzyıldan günümüze taşıyarak çağdaş bir anlayışla sahneye koyan Yekta Kara, oyunun ana kahramanları Romeo ile Juliet’i mafyanın çatışma yaratan, saldırgan dünyasına taşımış, romantik tragedyaya gerçekçi bir bakış açıcı katmış…”

Ali Sirmen: Bahar da mucizedir, erguvanlarda…

“…Erguvan ağacı mı adını renginden alır, yoksa erguvanın rengi mi, adını ağacından alır tam bilemeyeceğim. Ağacı, çiçeği, rengi aynı adla anılır erguvanın. Erguvan rengini nasıl tanımlamalı bilmem ki? Renkleri tanımlamak olanaksızdır. Yeşili, ona başvurmadan, kırmızıyı yine onun yardımı olmaksızın anlatamazsınız ki…”

Op. Dr. Selçuk Somer: HPV denen bu aşı da nereden çıktı?

“…HPV virüsü hemen hemen sadece cinsel yolla bulaşmaktadır. Gelişen insan ilişkileri, görülme sıklığının her geçen gün artmasına sebep olmaktadır. Hatta bazı topluluklarda, modern yöntemlerin yardımıyla nüfusun yarısından çoğunda bu virüs varlığını kanıtlamıştır…”

---------

Mayıs ayı içindeki etkinlikleri, yeni çıkan kitapları ve albümleri ‘kültür sanat’ sayfamızda görebilir, ‘vitrindekiler’ bölümümüzle modayı ve trendleri yakında takip edebilir, kendinize şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu ayki sayımızda ‘Anneler Gününü’
de unutmadık ve annenize hediye edebileceğiniz çeşitli alternatifler sunuyoruz…

‘More Dergi’
Mayıs sayısında yine çok özel dosya konularıyla ve kaliteli isimlerle yaptığı röportajlarıyla karşınızda olacak.

more»

Her zaman daha fazlasını isteyenler için…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>