>

MAGAZİN

Madonna evlatlık için başvurdu

Madonna AIDS hastalığına karşı kampanyalara katılmak üzere gittiği Afrika ülkesi Malavi’de bir çocuk evlat edinmeyi kararlaştırdı.Madonna ve eşi Guy Ritchie bir yaşındaki Malavili çocuğu evlat edinmek için resmen başvuruda bulundu.
 
   
 
 
     
Afrika ülkelerinden Malawi’de, anne veya babasını AIDS nedeniyle kaybeden Afrikalı çocuklar için bir yurt yaptıran ünlü pop yıldızı Madonna, Brad Pitt ve Angelina Jolie çifti gibi, Afrikalı bir çocuğu evlat ediniyor. Bu arada yoksul Afrika ülkesi Malavi’de bir yaşında çocuk edinmek için başvuruda bulunan Madonna, ABD basınının eleştiri oklarının hedefi oldu.

Malavili yetkililer çiftin resmen başvuruda bulunduğunu ve mahkemenin David Banda adlı bir yaşındaki çocuğu alabilmesi için ilk izinleri verdiğini söyledi.

Dünyaya geldikten bir ay sonra annesini kaybeden David’in babası ünlü çiftin oğlunu almasından memnun.

12 milyon nüfuslu Malavi dünyanın en yoksul ülkelerinden biri. Nüfusun yüzde 14’ünün HIV virüsü taşıdığı ülkede 1 milyon öksüz ve yetim çocuk bulunuyor.


MADONNA’YA ELEŞTİRİ
New York Post gazetesinde yayınlanan bir makalede, şarkıcının Malavi’de birkaç gün önce 12 çocuğu karşısına dizip bir tanesini seçmesi, “tuhaf bir köle müzayedesi” olarak yorumlandı. ABD’li şarkıcı için “sürtük ve egomanyak” ifadeleri kullanılan makalede, yasaları yabancıların çocuk evlat edinmelerini yasaklayan Malavi’nin Madonna’nın cömert yardımları sayesinde bir ayrıcalık tanıdığı ileri sürüldü.

48 yaşındaki şarkıcının Malavi’de bin yetim çocuğun bakımını üstlenecek bir merkez için yaklaşık 3 milyon dolar bağışladığı belirtilen makalede, bu merkezde çocuklara şarkıcının müridi olduğu Yahudi öğretisi “kabbala” eğitimi verilmesi de eleştirildi.

Şarkıcının evlat edindiği çocuğu, babası ve büyükannesinden ayırdığı görüşü dile getirildi. Gazete, okuyucuların da bu konudaki görüşlerini iletmeleri için bir köşe açtı.


ntvmsnbc.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>