>

MAGAZİN

Reklamlarda en çok görülmek istenen Cem Yılmaz

Medya dünyasının bir yılı Bileşim International'ın yayınladığı Medya 2004 raporunda değerlendirildi. İlginç sonuçlar ortaya çıktı...
 
   
 
 
     
Reklamlarda en çok görülmek istenen Cem Yılmaz

Medya dünyasının bir yılı Bileşim International'ın yayınladığı Medya 2004 raporunda değerlendirildi

Medya dünyasının bir yılı Bileşim International'ın yayınladığı Medya 2004 raporunda değerlendirildi. Televizyon, reklam sektörü ve yazılı basının değerlendirildiği raporun hazırlanması için 13 ilde toplam 1064 kişiyle yüz yüze görüşmeler yapıldı. Rapordan özellikle reklamlara ilişkin ilginç sonuçlar çıktı.

Reklamlarda en çok görülmesi istenen ünlü Cem Yılmaz olurken, Cem Yılmaz'ı görmek isteyen erkek izleyicilerin oranı da kadınlardan yüksek çıktı. Araştırmaya katılanların yüzde 11'i en çok Cem Yılmaz'ı reklamlarda görmek istediğini belirtirken, bu oran erkek katılımcılarda yüzde 16 oranında gerçekleşirken kadınlarda ise yüzde 6 düzeyinde kaldı.

Cem Yılmaz'ın tanıttığı marka için en olumlu etkiyi yapan reklam yıldızı olduğu da rapordan çıkan sonuçlar arasında. "Yıl içerisinde reklamını çok beğendiğiniz için ilk defa satın aldığınız ya da denediğiniz bir ürün oldu mu?" sorusuna katılımcıların yüzde 66'sı olumsuz yanıt verirken, bu soruya yüzde 26 oranında "evet" cevabı çıktı. Olumlu yanıt verenlerin yüzde 20'si ise Cem Yılmaz'ın tanıttığı Doritos cipslerini reklam sebebiyle ilk kez aldıklarını belirttiler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>