>

MAGAZİN

Reynmen Yine Ezberleri Bozacak!

Yeni şarkısına klip değil film çekti!
 
   
 
 
     

Türkiye’nin kitleleri peşinden sürükleyen ve dinlenme listelerinin zirve ismi Reynmen, üç yıllık bekleyişten sonra çıkardığı yeni şarkısı ‘Cehennem’ için müzik ve görsel anlatım arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlayıp klip değil, film çekti.. Şarkı kliplerine yeni bir anlayış getirerek bir ilke imza atan Reynmen, şarkılarına gösterdiği özeni işinin her alanına yansıtıyor. Cehennem ile yeni bir hite imza atmaya hazırlanan Görselliğin gücüyle global olmanın mümkün olacağına inanan Reynmen, şarkıları kadar sevilen ve konuşulan kliplerine boyut atlatarak müzik dünyasında bir ilke imza atmanın yanı sıra müzik ve görselliğin birbirini desteklediğine inanarak, şarkı filmi için bir de afiş tasarlattı. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek olan Cehennem şarkı filminin görüntü yönetmenliğini Akın Çetin üstlenirken yönetmen koltuğunda ise Utku Kemal oturdu.

‘KADINLAR GÜÇLÜDÜR!’


Şarkının filminde sebepsiz saf kötülüğe maruz kalan ve kaçırılan eşini ile çocuğunu ‘kötü adamlardan’ kurtarma mücadelesi veren Reynmen, ‘Filmde kadınları asla güçsüz göstermedik. Zaten kadınlar çok güçlüdür. Dünya her zaman iyi bir yer değil. Ailesini korumaya çalışan bir adam, sevginin ve kararlılığın gücüyle galip geliyor. Hayat da böyledir zaten’ dedi…

Çekimlerde hiçbir sahne için dublör kullanmayan Reynmen, sokak kavgası sahneleri için koreografi çalıştı, motocross ve araba sahneleri için ise profesyonel ileri sürüş eğitimi aldı. Filmin her sahnesi için oyunculuğunu destekleyecek aksiyonlar için uzun süre çalışma yapan ve profesyoneller seviyesi kadar ilerleyen Reynmen, müzikal kimliği kadar oyunculuğu ile de çok konuşulacak.

Cehennem şarkısının filmi için İstanbul’un 26 ayrı mekanında, 100’ÜN ÜZERİNDE İNSAN EMEK VERDİĞİ profesyonel ekiple, tam on gün çekim yapılırken, hazırlıklar ise tam üç ay sürdü. 100’lerce plan çekilen şarkı filminin CGI çalışmalarında ise Batman, Star Wors, Game Of Thrones ve onlarca dünyaca ünlü filmlerin ekibinde yer alan Talha Dumanoğlu imzası bulunuyor.

Tasarımı Arzu Kaprol’e ait olan iki adet Souvenir ceket ise şarkının ruhuna uygun olan sembolleri ile de fenomen olmaya aday. Reynmen, yine çekimlerde kullanılmak üzere bir tarafı cehennemi ve öfkeyi anlatan alev, diğer yüzünde de cennet ve sevgiyi simgeleyen kalp yer alan bir para tasarlattı. Kıymetli madenlerin kullanıldığı parayı Kapalıçarşı’nın dünyaca ünlü ustaları hazırladı.

PİTON YILANI VE DOBERMAN KÖPEK DE YER ALDI!

Şarkıların görsel pazarlamasının önemini bilen Reynmen, hocasıyla gelen Piton yılanı ve Zeus adlı Doberman cinsi kendi köpeğine de şarkı filminde yer vererek izleyenlerin yüreklerini hoplatacak. Dünyaca ünlü sinema filmlerindeki kaliteyi aratmayacak maden patlama ve araba kaza sahnesi ise yine çıtayı epey yukarılara taşıyor.

21 Temmuz’dan itibaren tün dijital dinleme platformlarından müzikseverlerin beğenisine sunulan Cehennem’in filmi, sinema filminin fragmanı için gösterilen özene sahip. Klasik araba, Ferrari Berlinetta, MV Agusta Motosiklet, kullanılan tüm aksesuarlar, çekim teknikleri her izleyeni ekran başına kilitleyecek.

https://www.youtube.com/watch?v=kPlhbADCbqc

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>