>

AŞK - CİNSELLİK

Sevgilinizin Kusurlarını Görmezlikten Gelmeyin

Bu noktalara aman dikkat!...
 
   
 
 
     

Ölüp bittiğiniz adam alkolik mi çıktı, ya da daha ilk birkaç günden sonra bir seks bağımlısı olduğunu anladınız. Belki de duygusal olarak bir ilişkiye hazır değil…

BAĞIMLI BİR SEVGİLİ BULDUYSANIZ

Bağımlılığı olan birine aşık olduğunuzda, özgür olmayan birine aşıksınız demektir. Daha da ötesi, bağımlılığı olan biriyle gerçek anlamda yakın olmanın hiçbir zaman mümkün olmamasıdır. Bağımlılığı olan kişilerin çoğunluğu bir problemleri olduğunu bile düşünmezler.

PARTNERİNİZ BİR BAĞIMLIYSA:


• Partnerinize bir bağımlıyla beraber olmayı reddettiğinizi söyleyin.

• Ona, sadece derhal yardım almayı kabul ettiği takdirde onunla kalacağınızı söyleyin.

• Derhal yardım almadığı zaman gideceğinizi ve geri gelmeyeceğinizi söyleyin.

• Sözünüzden geri dönmeyin ve eğer partneriniz hemen yardım almazsa onu terk edin.

• Partneriniz temizlenmedikçe ya da yardım almaya başlayıp, somut olarak iyileşme sürecine girmedikçe geri dönmeyin.

SEVGİLİNİZİN SEKS DÜŞKÜNÜYSE YA DA CİNSEL İŞLEVSİZLİK YAŞIYORSA…

Kocanız pornografik yayınlara, kırmızı noktalı kanallara bağımlı olabilir. Karınız, seksi aklına bile getirmiyor olabilir. Sevgiliniz, yanınızdan geçen kadınların vücuduna bakıp sürekli yorumlarda bulunuyor olabilir. Aktif seks hayatınız olmasına rağmen, partneriniz sürekli mastürbasyon yapıyor ya da sizin modunuz ne olursa olsun günde birkaç defa seks yapmak istiyor olabilir. Sizin aşağılayıcı bulduğunuz anal seks gibi konularda ısrarlı davranabilir. Çocuklara seksüel ilgi gösteriyor olabilir.

Ne olursa olsun, bu problemle yüzleşmediğiniz takdirde ilişkinizi kaybedebilir, hatta siz seksten soğuyabilirsiniz. Bunun için ilk adım olarak içgüdülerinize güvenmektir. Bu tür davranışlar mesela etraftaki kadınlarla flört etme, bir süre sonra aldatmaya dönüşecektir için kendinizi suçlamayın, sorumluluk almayın.

PARTNERİNİZ GEÇMİŞ İLİŞKİSİNİN ETKİLERİNİ ÜZERİNDEN ATAMAMIŞSA…

Eğer partneriniz hala önceki ilişkisine öfke duyuyor ve pişmanlık hissediyorsa veya bu konuda kendisini suçluyorsa; geçmişteki ilişkisi yüzünden hala bir travması varsa, ona kendini tedavi etme zamanı verin. Geçmiş ilişkilere öfke var oldukça, bugünküne sevgi olması zorlaşır ve burada da öncelikle dönüp kendinize bakmalısınız.

Bu tür kişileri ilişkiden, yakınlıktan korktuğunuz için seçiyor olabilirsiniz. Eğer sürekli bu tür ilişkiler buluyorsanız, kendi ilişki korkunuzla yüzleşmek için yardım almalısınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>