>

KÜLTÜR-SANAT

Beady Belle’le yeniden...

Sadece 2003’ te 3 kıtada 20,000 kişiyle buluşan, 16 ülkede 40 şehirde 90’ dan fazla konser veren Beady Belle 26 Mayıs’ta Roxy’de...
 
   
 
 
     
High Jazz serisi kapsamında geçtiğimiz yıl Roxy’de verdiği muhteşem konserle hafızalardan silinmeyen Beady Belle, bir yıl sonra müzikseverlerle tekrar Roxy’de buluşuyor. Üçüncü albümü “Closer” ın tanıtım turnesi kapsamında Beady Belle tam bir yıl sonra yeniden Roxy’de. Beate’in etkileyici sesiyle daha fazla anlam ifade eden saydam şarkı sözleri, Marius' un benzersiz ritm groove ve harmonik gölgeleriyle buluşacağı performans 26 Mayıs Perşembe gecesi 23:00’de Roxy’ de izlenebilecek.


Norveç kökenli Beate S. Lech ve basçı Marius Reksjø tarafından kurulan Beady Belle, Norveç’ in yeraltı müzik dünyasından çıkan en yenilikçi ses olarak tanımlanıyor. Sesi ve dinamik canlı performansı ile dikkat toplayan Beate, 1999’da Bugge Wesseltoft’ un Jazzland Records için Marius Reksjø ile birlikte çıkardığı Home adlı albümle tanındı. Kayıtların çoğunun Beate’in 6 metrelik dairesinde ve Bugge Wesseltoft’un odasında yapıldığı albüm, jazz, pop, techno, d&b ve ambientten oluşan duygulu mozaikle müzikseverleri funky ve melankolik bir atmosferle tanıştırdı. Sanatçının ikinci albümü Cewbeagappic (2003), caz, down tempo, soul ve house’ un elektro akustik bileşiminden örnekler taşımasıyla dikkat çekti. Bu müzikte ruhani şansonlar yenilikçi cazla mükemmel bir uyum içindeydi.

Şarkılarındaki coşkuyu sahnedeki dinamizmiyle mükemmel biçimde birleştiren Beate, müzisyenlerini olduğu kadar müzikseverlerini de yerinde duramayan ritmlerle dansettirmeyi başarıyor. Her performansta parçalarla oynayarak yeni düzenlemelere giden grup üyeleri, süpriz melodi değişimleriyle konserlerinde her zaman hareket ve heyecanı aynı anda yakalamayı başarıyor.

Kapı açılış: 22:00 Konser saati: 23:00
Bilet : 30 YTL , öğrenci ve S Kart: 25 YTL, Roxy Kart: 20 YTLFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>