>

MAGAZİN

Samimiyetsizliğe tahammülü yok

Özel hayatıyla gündeme pek gelmeyen yakışıklı oyuncu Mehmet Akif Alakurt' evliliğe ve aile hayatına sıcak bakıyor.
 
   
 
 
     
Podyumlardan oyunculuğa hızlı bir geçiş yapan Mehmet Akif Alakurt'un kariyer hedefinde artık sinema var... Özel hayatıyla gündeme pek gelmeyen yakışıklı oyuncu evliliğe ve aile hayatına sıcak bakıyor.

Boran Ağa'ya benzetiyor kendini, o da yalınlığı ve gerçek duyguları tercih ediyor. Sevdiği kadını sahipleniyor, sevmediği insanı beyninde öldürüyor. 'Sıla' dizisinin yakışıklı ağası Mehmet Akif Alakurt içini Marie Claire'e dökerken objektiflere de birbirinden seksi pozlar verdi.

* Boran Ağa sert, duygularını belli etmeyen fakat hassas ve sahiplenici bir erkek fenomeni yarattı. Bunun farkında mısınız?
Bunu çok iyi anlıyorum. Çünkü yaşadığımız zamanda samimiyet hissi o kadar az ki! Yalnızca kadınlar için mi sanıyorsunuz? Erkekler için de benzer bir yoksunluk söz konusu. Ben son derece gerçek buluyorum Boran Ağa'yı. Sadece özlemi duyulanları deşifre ettiğini düşünüyorum.

* Ne denli özdeşleşiyorsunuz onunla?
Ben de Boran Ağa gibi geleneksel bir aile yapısından geliyorum. Bu nedenle temel değerlerimiz birbiriyle örtüşüyor. Mantıkla duyguların karışımıyım. Sahteliği sevmiyorum.Gerçeklik duygusu önemli.

* Boran Ağa sürekli taşımanız gereken bir ruh haline dönüşebilir mi?
Bunu asla bir risk olarak görmüyorum. Tam tersine olabildiği kadar farklı karakterlere bürünmek istiyorum. Ben daha sosyal içerikli rolleri tercih ediyorum.

* "Şahin bakışlı" diyorlar sizin için, kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz?
Ben mümkünse oynamak istemiyorum. Oynamayı gayet yapay buluyorum. Mutlaka o karakteri hissetmem gerekir. Henüz bir gelişim aşamasındayım ama doğru yolda olduğumu da biliyorum. Henüz olmadım! Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şu anda yaptıklarım; yapabileceklerimin sadece yüzde 40'ı.

* Peki ya sinema? Bu yönde birçok talep aldığınızı duydum.
Hedefim sinema. Benim için çok önemli. Süresiz bir akış var dizi oyunculuğunda. Sinemada ise konsantre olacağım, kendimi geliştireceğim ve sınayacağım bir süreç söz konusu. Bunu er ya da geç yapacağım. Ama acele karar almak istemiyorum, kalbimde hissetmem gerekir.

* Duygularınızı dile getirir misiniz?
Duygularını kolaylıkla dile getiren biri değilim ama inandığım insanlara da sonuna kadar açığım. Bir insanda samimiyetsizlik hissedersem, onu yok sayarım. Ben beden dilinden, öezllikle de gözlerden alıyorum elektriği. Sezgisel bir içi okuyuş bu.

* Aşık olur musunuz?
Hiçbir zaman kolay aşık olmadım. Dahası da aşkı bir hayli ciddiye alırım ben. Kadınımı da sahiplenirim.

* Evliliğe yakın duruyor musunuz?
Kesinlikle çok yakın duruyorum ve çocuğumun olmasını istiyorum. Ben her şeyi yaşadım. Daha fazlasına tokum. Doğru insanı bulduğumda evleneceğim.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>