>

MAGAZİN

Scarlett sayesinde Woody Allen kendine “Eş” birini buldu.

Tutkulu bir ihaneti konu alan, Şubat’ta vizyona girecek "Match Point" filmi ve başrol oyucuları ile ilgili Woody Allen'ın yorumları…
 
   
 
 
     
Scarlett Johansson sayesinde Woody Allen kendine “Eş” birini buldu.

“Match Point” filmindeki tüm başrol oyuncuları konusunda Allen gerçekten çok memnun olduğunu altını çizerek belirtiyor. Özellikle Scarlett Johansson ve Jonathan Rhys- Meyers arasındaki kimya muhteşem. Scarlett, filmde Jonathan’ın evlendiği kadının kardeşi ile evlenmek üzere. Fakat her ikiside kendilerini tutkulu bir ihanetin ortasında buluveriyorlar. Allen için “bu kimya değil, fiziksel bir şey. Onlar zaten kolayca heyecana kapılan, alevlenen yaradılıştalar. Ben, filmler hakkında fazla iyi yorumlar yapmam ama onlar gerçekten ateşli bir çift oldular.”


Allen, Jonathan’ı “Bend It Like Beckham” filminde şans eseri izlemiş. Onun, duygusal yoğunluğa ve karmaşaya sahip biri olduğunu düşünüyor. Johansson daha ilk başta Allen’i etkilemiş çünkü o bir “Rüya Kız” ve zekası ile Match Point filminin setinde de Allen’ı etkilemeye devam etmiş. Allen, Johansson’un bir sonraki filmi “Scoop”u yazmasına ilham olduğunu söylüyor ve onu başrolde oynatıyor. Allen, “Ben zorlandım ve o, olağan bir şeymiş gibi başardı. Scarlett, komik biri.”

“Scoop”ta Londra’ya gezmeye gelmiş üniversiteli bir gazeteciyi canlandırıyor. Beceriksiz biri ve her gazetecinin başına gelen esrarengiz olayların içinde buluyor kendini ve ben de onun kurtulmasını sağlayan mutsuz bir sihirbazım. Filmin kadrosunda Hugh Jackman ve Ian McShane yer almakta. Londra’nın içinde ve dışında yaz boyunca çekimleri yapılacak filmin mekanları Allen’in Match Point filmi için seçtikleri ile aynı.

“Match Point” yönetmenin daha önceki filmlerine hiç benzemiyor. Başta Woody filmde oynamıyor ve ona benzer bir karakteri oynaması içinde bir vekil tayin etmiyor. (Will Ferrell, Jason Biggs, Kenneth Branagh veya John Cusack gibi) New York nevrotikliği yok. Zaman atlamaları yok. Rhys-Meyers ve Johansson’un gizli ilişkisi İngiliz yüksek sosyetesinin içinde yaşanıyor. Profesyonel tenisçiyi oynayan Rhys-Meyers, yüksek sosyete mensubu aileye dahil olabilmek için Dostoevsky’nin “Suç ve ceza” kitabının özet şeklindeki eleştirisi okuyarak, bir konuşma sırasında kitabı okumuş gibi yorum yapıyor.

Match Point filminde konuşulanda da fazla tutku var. Oscar için yönetmen ve Johansson için adaylık kuvvetli gözüküyor. NEW YORK TIMES “Biçim için terk ediş ve geri dönüş” olarak yorumlanıyor.

Eğer bunları Allen’a söylerseniz-hatta ona filmdeki ateşli sevişme sahnelerini veya gerilimin içinde zekice kurgulanmış espirileri ifade ederseniz- yorum yapmadan kendi evreninde fazla umut olmadığını söyler.

“Bu sizi tam anlamıyla sarsıcak. Fakat o nefes almamızı sağlayan küçük anlar, insanın varoluşundaki o kötü şeyleri bizim için hafifletiyor. Tüm bu küçük anları bulmak için ciddi çaba harcadım, nefes alınacak yer yaratmaya çalıştım, sıcak bir günde soğuk bir şey içmek gibi. Fakat hayır, benim hiç bir şey için iyi hislerim yok.”

Match Point ülkemizde Şubat 2006'da vizyona girecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>