>

MAGAZİN

Tom Cruise kovuldu!

Scientology tarikatına olan bağlılığı Tom Cruise’a sadece hayran kaybettirmedi, yıllardır anlaşmalı olduğu şirketi aktörle artık çalışmayacağını açıkladı.
 
   
 
 
     
Scientology tarikatının fanatik üyesi aktör Tom Cruise, aşırılıkları yüzünden işinden oldu. Paramount Pictures, Tom Cruise’la olan 14 yıllık ortaklığına son verdiğini ve Cruise’un prodüksiyon şirketi Cruise/Wagner Productions’ın şirket bünyesinden çıkarıldığını açıkladı. Paramount Pictures’ın bağlı olduğu Viacom’un başkanı Sumner Redstone, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada Tom Cruise’un “son zamanlardaki davranışlarının kabul edilemez” olduğunu söyledi.

Cruise’un temsilcileri, Tom Cruise’un bir yeni bağımsız film şirketi kurmak üzere, kendi isteğiyle Paramount Pictures’tan ayrıldığını ifade ettiler.

Wagner da “Bağımsız bir film şirketi kurmak bizim hayalimizdi. Bu yeni deneyimi dört gözle bekliyoruz” diyerek bu ifadeyi doğruladı.


SON İKİ FİLMİ 1 MİLYAR DOLAR KAZANDIRDI
Paramount Pictures’ın en çok kazandıran yıldızlarından olan Tom Cruise, sadece bu yıl, son iki filmi ‘Dünyalar Savaşı’ ve ‘Görevimiz Tehlike 3’ ile Paramount’a 1 milyar dolara yakın para kazandırmıştı. Yine de, ‘Görevimiz Tehlike 3’ beklenen gişe başarısının çok altında kalmış, bunun nedeni olarak da Cruise’un giderek azalan popülaritesi gösterilmişti.


Milyar Dolarlık Aktörün Vukuatları
Her ne kadar geçtiğimiz aylarda Paramount’un başkanı Grey’in, Cruise’un popülerliğinin oldukça azaldığını ortaya koyan USA Today/Gallup anketine karşı kampanya başlattığı bilinse de, Cruise’un giderek garipleşen davranışları karşısında Paramount’un da çaresiz kaldığı düşünülüyor.

“Cruise’dan insan olarak hoşlansak da, kontratını yenilemeyi doğru bulmadık” diyen Redstone, “Son zamanlardaki davranışlarını Paramount mazur göremezdi” diye de ekledi.


NTVMSNBC


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>