>

SAĞLIKLI YAŞAM

Ferti-jin Kadın Sağlığı Merkezi’nden Kısırlık Dosyası: -5-

Kısırlık yazı dizisinin son bölümü Cosmoturk'te. Erkek ve kadında kısırlığın sebepleriyle beraber tedavi yöntemlerindeki son gelişmeler için tıklayın!
 
   
 
 
     
Cosmoturk Kısırlık dosyasının son bölümünü yayınlıyor. Fertijin Kadın Sağlığı Merkezi'nin hazırlamış olduğu kısırlık dosyası ses getirdi. Yazı dizimizin 5. bölümü ile ilginç konularla çevrenizle paylaşamadığınız sorularınızı aydınlatıyor.


E) MESA İşlemi
MESA işlemi kanalları tıkalı olan erkeklere uygulanır. Bu hastalardan mikrocerrahi ile sperm elde edilir. MESA işlemi lokal anestezi altında uygulanır ve erkek cinsel sağlığına olumsuz bir etkisi yoktur.

F) Paternal Lenfosit İmmunizasyonu (lenfosit aşısı)
Birden fazla uygulaması biyokimyasal gebelikle sonlanmış vakalarda bağışıklık sistemindeki bozuklukların rol oynadığı düşünülür. Bu vakalara bir sonraki tüp bebek uygulaması öncesinde Paternal Lenfosit İmmunizasyonu (lenfosit aşısı) uygulanır. Bu tedavide erkek eşten kan alınır ve özel besi yerleri kullanılarak alınan kan örneğindeki lenfosit adı verilen hücreler ayrıştırılarak lenfosit aşısı hazırlanır. Hazırlanan aşı kadın eşin cilt altına enjekte edilir. Bu aşı gebelik öncesinde üç kez uygulanır, gebelik elde edildikten sonra 2 doz daha yapılır.

F) Preimplantar Genetik Tanı
Genetik hastalıkların en erken teşhisi preimplantar gebelik tanı (embryo ana rahmine transfer edilmeden önce yapılan genetik inceleme) ile mümkündür. Genetik hastalık taşıyıcısı olan çiftlerin sağlıklı bebek sahibi olabilmeleri için tüp bebek veya mikroenjeksiyon yöntemi ile elde edilen embryolar genetik inceleme ile değerlendirilir ve sağlıklı embryolar anne rahmine transfer edilir.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>