>

MAGAZİN

Tüm zamanların en başarılı top modeli...

Cindy Crawford tüm zamanların en başarılı top modeli seçildi. Tüm zamanların en iyi 10 top modeli şöyle sıralandı...
 
   
 
 
     
Yıllara yenilmeyen iki çocuk annesi ünlü manken Cindy Crawford, tüm zamanların en başarılı top modeli seçildi. Ankette, Naomi Campbell, Gisele Bundchen, Heidi Klum, Christy Turlington gibi isimler Crawford'ın gerisinde kaldı.

Internetteki ''netscape'' sitesi, ''tüm zamanların en iyi 10 top modeli''ni seçti.

Anket sonucunda bir dönem podyumlarda fırtına gibi esen 38 yaşındaki ünlü model Crawford, hala erişilmez olduğunu kanıtladı. Sitenin, ''birinci ve hala en iyi'' sözleriyle tanıttığı Cindy Crawford'ın ''top model'' kavramını literatüre kazandıran kişi olduğu da ifade edildi.

Illinois'te yetişen bir çiftçi kızı olan Crawford, bugün Rande Gerber ile evli ve iki çocuk annesi. Hala bazı dergilerin moda sayfalarına poz veren ve bazı organizasyonlarda yer alan Crawford, bu konuda seçici davranıyor.

Guess Jeans, Chanel, Ralph Lauren, Christian Dior, Maybelline, Clinique, Gucci, Versace gibi ünlü markaların modelliğini üstlenen Bridget Hall'un ikinci olduğu listede, iç çamaşırı modelliğiyle ünlenen Molly Sims üçüncülüğü elde etti.

LEONARDO UĞURLU GELDİ

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio ile fırtınalı beraberliğiyle de basını meşgul eden Brezilyalı genç model Gisele Bundchen, listede dördüncü oldu.

Vogue, Harper's Bazaar, Marie Claire ve Rolling Stone gibi tanınmış dergilerin kapaklarını süsleyen model, son günlerde doğa ve hayvanları korumaya yönelik kampanyalarda da sıkça boy gösteriyor.

Podyumların olaylı mankenlerinden 31 yaşındaki Heidi Klum ankette beşinciliği elde etti. Evliliği, boşanması, çocuğunun doğumu ve bebeğin babasının kim olduğuyla günlerce magazin basınını işgal eden Klum, son olarak da anlaştığı firmanın koyduğu evlilik yasağıyla gündeme geldi.

Skandallarıyla ünlü manken Naomi Campbell ise listede alt sıralarda yer alarak sekizinci oldu. 34 yaşındaki Naomi'nin hem Bundchen, Sims gibi genç, hem de Cindy Crawford, Iman gibi yaşına yakın isimlerin gerisinde kalması hayal kırıklığı yarattı.

Tüm zamanların en iyi 10 top modeli şöyle sıralandı:

1-Cindy Crawford
2-Bridget Hall
3-Molly Sims
4-Gisele Bundchen
5-Heidi Klum
6-Iman Abdulmecid (Bowie)
7-Angie Everhart
8-Naomi Campbell
9-Stephanie Seymour
10-Christy Turlington

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>