>

MAGAZİN

Ünlüler Çiçek Açtı

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği 1.Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’nin tanıtımı için bir araya gelen ünlü isimler en sevdikleri çiçeklerle poz verdi.
 
   
 
 
     

Birbirinden ünlü isimlerin çiçeklerle gerçekleşen neşeli çekimleri kameralara yansıdı. İstanbul'un buluşma noktası Beşiktaş 6-15 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl ilk defa düzenlenecek festivalin “Beşiktaş’ta Barışmak” olarak belirlenen teması kapsamında bir araya gelen ünlüler objektiflere “hayatımın çiçeği” dedikleri çiçeklerle poz verdiler.

Aralarında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın da bulunduğu Armağan Çağlayan, Begüm Kütük, Bengü, Burcu Esmersoy, Cengiz Abazoğlu, Deniz Akkaya, Ebru Şallı, Elif Dağdeviren, Esin Övet, İpek Acar, İrem Derici, Nükhet Duru ve Özgür Aras gibi ünlü isimler, ünlü fotoğrafçı Lara Sayılgan’a verdikleri pozlarla festivalin tanıtımına katkıda bulundular. Çekim arkasını sosyal medyada paylaşan ünlüler çok güzel tepkiler alırken #barışmak hashtag’i ise günün en çok konuşulanları arasına girdi.

Ünlülere neden bu çiçekleri tercih ettikleri sorulduğunda ise birbirinden özel cevaplar alındı.

Orkidelerle poz veren Nükhet Duru “ Dokunurken bile dikkat gerektiren bir kırılganlığı olduğu için orkideyi çok severim” derken kaktüsle poz vermeyi tercih eden İrem Derici “Bazı kaktüslerin dikenleri zehirli olabileceği gibi, her şekilde deriye battığında ince dikenleri yüzünden çok can acıtırlar ve çıkarılmaları zordur. Canımı yakan insanlara karşı tavrım da tam olarak budur, iki kat daha fazla can acıtır ve iz bırakırım. Bu sebeple benim çiçeğim kaktüstür, biraz kinci, biraz hırslı” yorumunda bulundu.

6-15 Mayıs tarihlerinde bu yıl ilki gerçekleştirilecek festival kapsamında Beşiktaş'taki tüm parklar, meydanlar ve sokaklar "Beşiktaş'ta Barışmak" temasıyla çiçek açacak. Ulusal ve uluslararası farklı bahçe tasarımcısı, sanatçı, mimar, kentsel tasarımcılarının tasarladığı projeler Beşiktaş'ın çeşitli noktalarından tüm dünyaya #barışmak için seslenecek. Festival 6 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da Barış Korteji’nin geçişiyle başlayacak. Rengarenk çiçeklerle süslenmiş araçlar, çiçek çocuklar ve rengarenk objelerden oluşan Barış Korteji The Plaza Otel önünden hareket ederek Yahya Kemal Parkı’na gidecek ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın katılımıyla festivalin açılışı gerçekleştirilecek.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>