>

AŞK - CİNSELLİK

Onunla Uyumak

Siz hangi pozisyonda uyumayı tercih ediyorsunuz?
 
   
 
 
     

İnsanın sevdiğiyle, onun kollarında uyuması kadar güzel birşey yoktur heralde. Bence dünyada ki en güzel şey, onun kollarında uyumak ve onun nefesi ile, sıcaklığı kokusuyla uyanmak...

Yatakta yaşanan çekişmelerin çoğu; yorganı paylaşamamak, taraflardan birinin horlaması veya çok yer kaplaması gibi aslında kulağa çok da mantıklı gelmeyen sebeplere dayanır. Peki uyku sırasında partnerinizle olan etkileşiminizin, ilişkinizdeki denge ve uyum ile ilgili pek çok gerçeği de ortaya çıkarttığını biliyor muydunuz?

Uyurken şekilden şekile girmenizi, yalnızca rahat bir uyku çekebilmek adına yaptığınız girişimler olarak tanımlayabilirsiniz. Aslında işler bu kadar basit değil. Sevgilinizle uyurken aldığınız pozisyonlar, bilinçaltında yatan duygularınızla ilgili ipuçları veriyor olabilir.

HANGİ POZİSYONDA UYUMAYI TERCİH EDİYORSUNUZ?

YÜZYÜZE:

Yalnızca onun nefesini yüzünüzde hissetmekle kalmıyorsunuz, aynı zamanda birbirinizin kollarında oldukça huzurlusunuz. Partnerinizle oldukça uyumlu olduğunuzu söyleyebiliriz fakat sabahları kötü nefes kokusundan kaçınmak için uyanır uyanmaz dişlerinizi fırçalamanızı öneriyoruz.

SARILARAK:

Biri size sıkıca sarıldığında uykuya dalmak pek kolay olmasa gerek. Eğer genellikle bu pozisyonda uyuyorsanız, fiziksel konforunuzun yerine sevgilinizin sıcaklığını hissetmeyi tercih ediyorsunuz demektir. Bu, sevgilinize olan bağlılığınızın mükemmel bir işareti.

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA:

Bu pozisyonda uyumayı tercih ediyorsanız, bir şeyler ters gidiyor demektir. Bilinçaltınızda sizi birbirinizden uzaklaştıran etkenler olabilir. Eğer bu şekilde uyumak ilişkinizde bir rutin halini aldıysa, mutluluğu yakalamak için birbirine ihtiyacı olmayan bağımsız karakterler olma ihtimaliniz var.

EN ROMANTİK UYKU SAATİ ALIŞKANLIKLARI

• Yoğun geçen bir günün ardından, tek istediğiniz yorganı başınıza çekip bir an önce uykuya dalmak olabilir. Ancak uyumadan önce onunla paylaştığınız bazı şeyleri alışkanlık haline getirmeniz, sevgilinizle olan ilişkinizi güçlendirecektir.

• Birbirinize özel bir iyi geceler cümleciği türetin. Çok farklı olmaya çabalamanıza gerek yok, içtenlikle söylenen bir “tatlı rüyalar” tüm meseleyi çözecektir.

• Uykuya dalana dek, parmaklarınızı saçlarının arasında dolaştırarak ona masaj yapın.

• Işıkları kapattıktan sonra birbirinize gününüzün nasıl geçtiğini sorun.

• Uyumadan önce birbirinizin eline ya da yanağına dokunarak bağlılığınızı gösterin.

• Uyku pozisyonunuza geçmeden önce yanağına küçük bir öpücük kondurun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>