>

MODA - STİL

Istanbul Fashion Week’te Kral Sizleri Şatosu’nda Ağırladı!

Takı insan vücudunun bir parçasıdır!
 
   
 
 
     

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen Istanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü arttırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki dkaprol / Deniz KAPROL defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlendi.

Kurulduğu 2004 yılından bu yana Türkiye’de pek çok ilke imza atan, Kişiye Özel tasarımları ile adından sıkça söz ettiren, IFW 2011 / Şubat kapsamında “Fallen Angels” konsepti ile Türkiye’nin İlk Takı Tasarımı defilesini karma olarak sunan “dkaprol” markasıyla Deniz Kaprol, yakaladığı büyük başarı ile bu kez Solo defilesini 10 Eylül 2011 günü saat 13.00’da, IFW Çadırı – ODAKULE (TRT Binası Önü) gerçekleştirdi.

Takı insan vücudunun bir parçasıdır!

Deniz Kaprol defilesinin bu yılki konsepti ŞATO idi. İçerisinde tanımsız ve zamansız varlıkların yaşadığı, her odada kişinin krallığının temsil edildiği 12 odadan oluşan ŞATO’da en önemli unsur zihindeki tüm oyunların bugüne yansıtılması ve anlatılması, bu bir vice versa oyunu. İçeridekini dışarıya aktarmak, içeride olan tüm gizemleri dışarıya çıkarabilmek... Bundan yola çıkarak tüm iç organları ve kemikleri 3 boyutlu takılar halinde tasarlayan Deniz Kaprol’ün ŞATO konseptinde vurguladığı ise, şimdiye kadar hep insan vücudunda sergilenen takının vücudun bir parçası olduğu gerçeğidir! ŞATO konsepti, kişinin krallığına bir yolculuktur. Zihnimizde ki varlıklarla ve odalarla tanışmanın zamanı geldi…

Koreograflığını Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği defilenin, kreatif direktörlüğünü ve stil danışmanlığını Alexander Kokoskeriya yaptı. Tüm konsept fotoğraflarını çeken başarılı fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un hazırladığı bir enstalasyon ile başlayan defilenin müziklerini, canlı DJ performansı ile Oben Budak yaptı. Defile kostümlerinin genç tasarımcı Vildan Mumcu’nun elinden çıktığı defilede uzun bir aradan sonra ilke kez baş model olarak Umut Eker podyuma çıktı.

Makyaj tasarım ve uygulamalarının MAC sponsorluğunda gerçekleştiği defilede, takıların tamamı üç boyutlu ve 925 ayar gümüş olarak üretilmiştir, üzerlerindeki eşsiz taşların tamamı ise Swarovski Elements’e aittir. Defilede sergilenen tüm takılar, Caracas’ın olağanüstü işçilik ve üretim bilgisi ile hazırlanmıştır. Tasarımları gerçeğe dönüştürebilmek için, Caracas’ın bünyesinde bulunan heykeltıraş ve üretim ekibi 4 ay durmaksızın çalışmıştır.

Defilede sergilenen takıların tamamı, takılabilir ölçülere getirtilerek ilk kez www.dkaprol.com internet sitesi üzerinden satışa sunuluyor.
 

DENİZ KAPROL | IFW 2011 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

COSMOTURK GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ CENK BABAEREN'İN OBJEKTİFİNDEN... 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>