>

GÜZELLİK

Kadınların Güzellik Suçları

Vakitsiz yaşlanmak ve güzellikleri kaybetmek... Bakın kadınlar çoğu zaman istemeden bilmeden ne gibi suçlar işliyorlar.
 
   
 
 
     

CİLDİNİZİ KURUTMAYIN

Kadınlar, ayna karşısında dakikalarca oyalanırlar. Yüze makyaj yapmak, bakım uygulamak zamanlarını alır. Ama onlar güzel görünmek uğruna bu fedakârlığı göze alır. Peki ya vücut?

Kollarda, bacaklarda ve vücudun çeşitli bölgelerinde cilt bakımına ihtiyaç yok mudur? Özellikle bu bölgelerde kurumuş cilt, çok büyük sorunlar yaratabilir. Banyo yaparken kese ya da fırça kullanarak ölü deri hücrelerinden kurtulmalısınız. Daha sonra ise deriyi yumuşatan, susuz kalmasını önleyen güzellik ürünlerini uygulamalısınız. Kollarınızın bacaklarınızın ve vücudunuzun kapalı kalan bölgelerinin derisini ihmal etmek, güzelliğine önem veren kadınlara hiç yakışmıyor.

TIRNAK YEMEYİN


Çocukluk yıllarında edinilen alışkanlıklardan vazgeçmek elbette kolay değil. Ama bir kadının tırnaklarını kemirmesini yadırgamamak da elde değil. Bu alışkanlığı olanlar hiç zaman kaybetmeden tırnak kemirmekten vazgeçmelidirler. Tırnaklar her zaman boyalı ve bakımlı olursa, onları kemirmekten kaçınabilirsiniz. Tırnakları güçlendiren ürünleri elinizin altından hiç eksik etmemelisiniz. Tırnaklarınız uzun ve bakımlı olunca, onları kemirip çirkin bir görüntü yaratmak istemeyeceksiniz. Bu arada ellerin bakımına yeterince özen göstermemek de güzellik adına işlenmiş bir suç sayılıyor.

ÇİZGİLERİ KABULLENMEYİN


Yaş ilerledikçe bazı mimikler yüzde derin çizgiler bırakmaya başlar. Aslında bunlar yaşlılık belirtisi sayılır. Ayna karşısında durup da yüzünüzdeki çizgileri üzgün üzgün inceleyip kaderinize küsmeyin. Günümüzde yaşlılığı geciktiren, yüzdeki çizgi ve kırışıkları gideren en azından gizleyen ürünler kadınların emrinde. Güzellik salonlarında çeşitli tedavi yöntemleri uygulanıyor. Bu kadar imkân varken yaşlılığın belirtilerini kabullenmek güzellik adına işlenmiş büyük bir suç olur.

MAKYAJINIZI TEMİZLEYİN

Güzellik uzmanları yıllardan beri kadınları makyajlarını temizlemeden uykuya yatmanın zararları konusunda uyarıyorlar. Her fırsatta tekrarlanan açıklamaları gene de görmezlikten gelenler var. Gecenin çok geç bir saatinde dakikalarca makyaj temizlemeye çalışmak hoşa gitmeyebilir. Gün boyunca yorulan kadın, makyajını temizlemeye üşenebilir. İşte o zaman da kendine en büyük kötülüğü yapmış olur. Yüzde çok uzun süre kalan makyaj malzemeleri cilde çok zarar verir. Önceleri pürüzsüz olan ciltte sivilceler, siyah noktacıktlar görülür. Özellikle göz makyajını temizlemeden yatmak, çok zararlı ve tehlikelidir. Siz siz olun sakın makyajınızı temizlemeden uykuya yatmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>