>

SAĞLIKLI YAŞAM

Jinekolojik Check-Up Niçin Gerekli?

Paket şeklinde sunulan bu hizmet, hastaların bu dönemde tam olarak taranmasını sağlamaktadır.
 
   
 
 
     

Menopoz insan hayatının uzaması ile beraber kadın yaşamının uzunca bir dönemi haline gelmiştir. Bu dönem hayatın normal sayılan bir süreci olmakla beraber, eksilen hormon düzeyleri sonucu birçok sistemi ilgilendiren yıkıcı sonuçlar oluşturmaktadır. Günümüz hekimliği hastalıkları oluşmadan evvel tespit etmek ilkesinden yola çıkarak menopozal döneme girmeye yakın veya menopoz dönemindeki bütün kadınların etkilenmesi muhtemel sistemleri taranarak gerekli önlemlerin alınması, kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının ilk hedefi olmalıdır.

Bu dönemde bilinen değişikliklerin başında kemik yoğunluğunun azalması ve belli bir oranın altında kırık oluşma riski artışı ile beraber (osteoporoz), kalp krizi ve damar hastalıkları görülme riskinde artış, idrar yolları ile ilgili problemler, unutkanlık, Alzheimer riski, ciltte görülen kırışıklık ve sarkmalar, memede oluşabilen kitleler gelmektedir. Bunlarla beraber menopozal yaş grubu bayanların bu kontrolleri ile yaş riski ile oluşma ihtimali artan başlıca kanser türleri menopoz takibi yapan kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından taranmalı ve gerekli tetkikleri yapılmalıdır.

Bu amaçlarla biz , kadın hastalıkları ve doğum bölümü dışında da bu yaşlardaki kadınların gerek menopoz gerekse yaşın getirisi olan birtakım hastalıkları taramak ve erken teşhis etmek amacıyla yaş kategorilerine uygun bir jinekolojik tarama ve takip programı oluşturmuş bulunmaktayız. Yaygınlaşarak daha çok kadının takip edilip, olası yıkım ve kanserlerden koruma amacıyla paket şeklinde sunulan bu hizmet, hastaların bu dönemde tam olarak taranmasını sağlamaktadır.


Paketin kapsamında şu tetkikler vardır:


JİNEKOLOJİK CHECK-UP:


Jinekolojik Muayene

Kardiyolojik Muayene

Pap Smear

Trans Vajinal USG

Mamografi (İki Taraflı)

Kemik Dansitometri

EKG

Total Kolesterol

HDL Kolesterol

Trigliserid

Akciğer PA

LDL Kolesterol

TSH

SGOT

SGPT

Kreatinin

Tam İdrarUnutulmaması gereken menopozal dönem hastalık değil doğru ve yeterli takipler ile keyif ve sağlıkla geçirilecek bir dönemdir.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>