>

MAGAZİN

Yasemin Mira`nın "Rüya"sı Gerçek Oldu

İşte karşınızda, Erol Evgin`in 15 yıllık vokalisti olarak tanıdığı Yasemin Mira`nın ilk solo single`ı “Rüya”
 
   
 
 
     

Müzik yaşantısına küçük yaşlarda gitar eğitimi alarak başlayan ve müzikseverlerin 2001 yılından bu yana Türkçe Pop'un büyük ismi Erol Evgin'in 15 yıllık vokalisti olarak tanıdığı Yasemin Mira ilk solo single'ı “Rüya” ile yıllardır izini sürdüğü rüyasını gerçekleştiriyor.

Yasemin Mira’nın “Rüya” single’ının basın tanıtımı önceki akşam İstanbul Levent’te bulunan Agency Dine & Wine’da gerçekleşti. Erol Evgin’in 15 yıllık vokalistine destek olmak için katıldığı ve basın toplantısı yaptığı gecede Erol Evgin ve Grup Gündoğarken üyeleri Yasemin Mira ile sahneye çıkarak düet yaptılar. Sanatçı gece boyunca sahnede kalarak hem Türkçe hem yabancı hitler seslendirdi ve konuklara keyifli bir gece yaşattı.

Yasemin Mira ilk profesyonel sahne tecrübelerini caz kulüplerinde edindi. Yoluna müzikle devem edebilmek için medya reklamcılığı kariyerini de rafa kaldıran müzisyen, Nükhet Duru, Nilüfer, Fatih Erkoç, Cenk Eren gibi isimlerin vokalistliğini yaptı. Bir yandan da kendi profesyonel orkestrası Diskopat'ı ve MİRAcle Band’i kurarak 15 yıldır dur durak bilmeden muhteşem yorumuyla şarkılar söyleyip eğlenceli sahne gösterisiyle izleyicileri mest etti.

Kendisi için doğru zamanın gelmesini bekleyen Yasemin Mira ilk single'ı için unutulmaz Melih Kibar-Çiğdem Talu ikilisinin yarattığı, “Ustam” dediği Erol Evgin ile sahnede söylemeyi en çok sevdiği şarkı ve bir klasik olan “Rüya”yı seçti.

Rüya” nın aranjmanlarını ve yapımcılığını, Ajda Pekkan’ın “Farkın Bu” albümünün de müzik direktörü olan Cem İyibardakçı üstlendi. Biri akustik olmak üzere iki versiyonu ile single'a dönüşen “Rüya” 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren CMI müzik etiketiyle sadece dijital platformlarda yayınlanıyor.

İmaj fotoğraflarını Eren Yiğit'in çektiği “Rüya” nın klibi de single ile eş zamanlı olarak müzikseverlerle buluşuyor. Yine Eren Yiğit yönetmenliğinde, Mustafa Özen’in görüntü yönetmenliğinde, Muyapım yapımcılığında 16 saat süren çekimde yaklaşık 30 kişilik bir ekip çalıştı. Alexa HD kamera kullanıldı. Kışın en soğuk günlerinde gerçekleşen çekimlerde soğuk suya giren Yasemin Mira soğuk stüdyo ve çekimde kullanılan soğuk suların azizliğine uğradı.

Çocukluk “Rüya”sını sonunda gerçekleştiren Yasemin Mira şimdi dinleyicilerini de “Rüya”sına ortak ediyor…www.yaseminmira.com
info@yaseminmira.com
www.facebok.com/yaseminmiramusic
twitter: @yaseminmira19
instagram: yaseminmira1

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>