>

MAGAZİN

Zamanın top modelleri şimdi ‘anne’

Bir dönem podyumlarda fırtına gibi esen top modeller anne olduktan sonra köşelerine çekildi.
 
   
 
 
     
Zamanında iş tekliflerinden başını alamayan Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Elle Macpherson gibi güzelleri şimdi ailelerinden başka arayan soran kalmadı.

İnternetteki “netscape” sitesi anne olduktan sonra köşesine çekilen ünlü top modellere yer verdi. Dünyanın en gözde süper modellerinin şimdi ne yaptığını araştıran site bunları şöyle ilan etti:

CINDY CRAWFORD
Bir zamanların en gözde modeli Cindy Crawford (39) için hala “eline su dökecek” manken pek çıkmasa da onun gönlünde yalnız çocukları var. İlk evliliğini ünlü aktör Richard Gere ile yapan, ancak uzun sürmeyen Crawford sonunda mutluluğu 1998’de hayatını birleştirdiği gece kulübü işletmecisi Rande Gerber’da buldu. Presley (5) adlı bir oğlu ve Kaia (3) adlı bir kızı olan Crawford, zaman zaman değişik reklamlarda ve organizasyonlarda görünse de artık şov dünyasından uzak. İki doğum yapmasına rağmen hala formunu koruyan Crawford, bugün bile tüm zamanların en gözde modeli seçilmeyi sürdürüyor.

LINDA EVANGELISTA
Anne olma arzusu yıllardır bilinen top model Evangelista 5 yıl önce çocuğunu düşürdükten sonra bu hayaline veda etti. O dönemde podyumlara veda eden ve 2001’de geri dönen 39 yaşındaki Evangelista zaman zaman podyumlarda boy gösterse de eski ilgiyi görmüyor. Yüzüne botox yaptırdığını da itiraf eden Evangelista,geçen yıllara, “Modeller insanüstü varlıklar değil. Onlar da yaşlanıyor” sözleriyle isyan ediyor.

KATHY IRELAND
“Ben sıradan bir modelim, süper model değilim” diyen 41 yaşındaki Ireland da üç çocuk annesi. Modelliğe 17 yaşında başlayan ve özellikle spor kıyafetler ve mayoların tanıtımıyla ünlenenmanken, artık kıyafet, mücevher, mobilya gibi pekçok ürünü satan KathyIreland Worldwide adlı şirketin başında. Artık daha mutlu olduğunu vurgulayan Ireland ticareti sevdi.

CLAUDIA SCHIFFER
Bir dönemin en gözde modeli Schiffer da artık iki çocuk annesi. Film yapımcısı Matthew Vaughn ile evli olan podyumların Alman kraliçesi bugün 34 yaşında. Caspar (2) ve Clementine(3 aylık) iki çocuğu olan model, anlaşması bulunan firmaların reklamlarında boy göstermeyi sürdürüyor.

ELLE MACPHERSON
Avustralyalı süper model ve aktris Elle Macpherson da iki çocuk annesi. 42 yaşındaki eski manken uzun yıllardır podyumlardan uzakta. Bir zamanlar “Bayan Vücut” lakabıyla anılan Macpherson da mutluluğu annelikte bulanlardan.

CHRISTY TURLINGTON
Son günlerde bir parfom reklamında boy gösteren 36 yaşındaki top model, aktör Edward Burns ile evli. Podyum dünyasını “çılgınlık” olarak nitelendiren Turlington, hayatını yoga,meditasyon ve 1 yaşındaki kızı Grace’e adadı. Turlington’ın hayali üç çocuk sahibi daha olmak.

KATE MOSS
Emekli mankenlerin içinde en genci hiç kuşkusuz 31 yaşındaki Kate Moss. Podyumlara ilk çıktığında inanılmaz zayıf görüntüsü, adeta çığır açan ilginç kıyafetleri ve tarzıyla bir numara olan Moss, Lila Grace adlı kızını doğurduktan sonra işlerini iyice azalttı.

Podyumlarda görünmeyen, sadece anlaşması bulunan firmaların reklamlarında boy gösteren Moss’un bir sorunu da uyuşturucu bağımlısı olduğu söylenen erkek arkadaşı. Moss, şu günlerde kızını bu yaşamın içinden çekip almak istediğini söyleyen çocuğunun babasına hayat tarzının sanıldığı gibi kötü olmadığını kanıtlama çabalarıyla meşgul görünüyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>