>

MODA - STİL

adl+Cengiz Abazoğlu “1950” ile Fashion Week’te Zaman Yolculuğu

Victoria Secret meleği Ana Beatriz Barros’lu muhteşem defile…
 
   
 
 
     

İstanbul Fashion Week kapsamında düzenlenen ve uzun süredir merakla beklenen adL&CENGİZ ABAZOĞLU ‘1950’ koleksiyonu, bugün gerçekleşen muhteşem bir defile ile modaseverlere tanıtıldı.

Ünlü tasarımcı ABAZOĞLU’nun adL için hazırladığı koleksiyonun sunulduğu defile, izleyenleri tam bir zaman yolculuğuna çıkardı. Işıltılı kadının Türk markası adL ve başarılı tasarımcı Cengiz Abazoğlu işbirliğinin ikinci senesinde, bugün gerçekleşen “1950’’ defilesinde dünyanın en ünlü top modeli Ana Beatriz Barros, giydiği birbirinden çarpıcı 4 kostüm ile izleyenleri büyüledi.

Kullanılan yüksek teknoloji, hazırlanan özel efektler ve sunulan çarpıcı tasarımlarla görsel bir şölene dönüşen defilede; Ana Beatriz Barros, Wilma Elles ,Selda Car dışında yerli yabancı 27 manken 56 parça tasarımı sergiledi.

8-11 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen, Türk moda endüstrisinin buluşma noktası İstanbul Fashion Week’te, geçtiğimiz yıl büyük ilgi uyandıran koleksiyonun ardından, ünlü tasarımcı Abazoğlu, adL için tasarladığı “1950” ile bugüne kadar alışılmış çizgisinin dışında bambaşka bir koleksiyon sundu.

Abazoğlu koleksiyon ile ilgili ; “50’lerin zarif ve cesur kadınının duruşundan etkilenmemek mümkün değil. 2012-2013 Sonbahar–Kış “adL+Cengiz Abazoğlu 1950” yi tasarlarken, o dönemin romantizmini 2000’li yılların modernizmine uyarladım. İlk kez alışılanın aksine biraz daha casual parçaların da yer aldığı; yeşil, saks ve gri renklerin yoğunlukta olduğu geniş bir renk skalasına hakim koleksiyonum önümüzdeki sezon ışıltılı adL kadınının tercihi olarak adL mağazalarında yerini alacak“ dedi.
 

adL. by CENGİZ ABAZOĞLU | IFW 2012 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>