>

MODA - STİL

Alışveriş için gün bugün

İndirimler yüzde 70'e ulaştı, maliyetine satanlar bile var!
 
   
 
 
     
İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) desteğiyle ''Alışveriş İçin Gün Bugün'' sloganıyla dün başlatılan alışverişi teşvik kampanyasına ilginin artığı açıklandı.

İTO'dan yapılan yazılı açıklamada, mağazaların vitrinlerine kampanya afişlerini asmaya başladığı belirtildi.Kampanyalarda indirim oranlarının, ilgili derneklerin üyeleri arasında değişiklik gösterirken, yüzde 10 ile yüzde 70 arasında olduğu ve maliyetine satış yapan firmaların da yer aldığı kaydedildi.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, kampanyaya katılan dernek sayısının 32'ye, katılım gösteren firmaların sayısının 16 bine ulaştığını, satış noktası sayısının ise 75 bini aştığını bildirdi.

Dernekler dışında çeşitli sektörlerden bağımsız mağazaların da yoğun katılım taleplerini İTO'ya ulaştırdıkları bilgisini veren Yalçıntaş, bunun çok sevindirici olduğunu, kampanyaya üretici ve pazarlamacı işletmelerin yanı sıra banka, medya ve yerel yönetimlerin desteklerinin geldiğini ifade etti.

Yalçıntaş, küresel mali krize değinirken, krizin kendisinden çok dedikodusunun büyük zarar verdiğine işaret ederek, şu görüşlere yer verdi:

''Kriz söylentileri tüketicilerimizi alışverişten alıkoymakta, taleplerini erteletmektedir. İmalatçı, toptancı, perakendeci işletmelerimiz ve hizmet veren firmalarımızın krizin yarattığı bu türbülansa girmemeleri ekonomimiz için hayati öneme sahiptir. Alışverişimize devam ederek ülke ekonomisine destek olalım.''

Murat Yalçıntaş, ekonominin çarklarının durması ya da bir dişlinin devre dışı kalması halinde sistemi yeniden çalıştırmanın çok zor olacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Tüketicinin ve toplumun psikolojisini, moralini yükseltmek ve aynı gemide olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. İTO ve İBB olarak başlattığımız kampanya sağlıklı bir ekonomi, işleyen bir reel sektör, istihdam kapasitesini bozmayan işletmeler ve elbette işini, aşını koruyan tüketicilerimiz için büyük bir kazanım olacaktır. Yani birlikte hareket, hepimize bereket getirecektir.''

Kaynak: Haberturk.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>