>

DİYET

Diyet Yaparken Enerjisiz Kalmayın

Haberimizde okuyacaklarınız sayesinde, sizi zayıf hissettiren nedenlerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.
 
   
 
 
     

Yeterli miktarda su içiyor, haftada en az 2 kere düzenli jimnastik yapıyor ve mültivitamin haplarından almayı da ihmal etmiyorsunuz. Ama buna rağmen bünyeniz oldukça zayıf düşüyor ve kendinizi yorgun ve halsiz hissediyorsunuz... Aşağıda okuyacaklarınız sayesinde, sizi böyle hissettiren nedenlerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

DÜZENLİ UYKU VE SPOR

Enerjinizi kazanmak ve güne dinç başlamak için en çok ihtiyacınız olan unsurlardan biri, uyku ve düzenli yapılan egzersizlerdir. Uzmanlar 6 ile 8 saat uykunun yetişkinler için yeterli olabileceğini söylüyorlar. Tabii yeterli enerjiyi sağlayan bir diğer unsurun hatta en önemlisinin de aldığınız gıdalarda olduğunu unutmayın. Yedikleriniz sizin için birer enerji ve sağlık deposu olmalıdır.

ET, TAVUK VE YUMURTA


Bu gıdalar, amino acid açısından oldukça zengin gıdalardır. Ayrıca, et, tavuk ve yumurta gibi protein ağırlıklı yiyecekleri öğlenleri yemeyi tercih edin.

ŞEKER TAKVİYESİ


Şekerli gıdalar enerji açısından zengin ve aşırıya kaçılmadığı sürece yararlı gıdalardır. Taze sıkılmış meyva suları bu açıdan oldukça faydalıdır.

ENERJİ KOKTEYLİ

Bir adet muz, yarım litre düşük kalorili süt, bir tatlı kaşığı bal ve ezilmiş buz parçaları ile kendinize hem lezzetli hem de yararlı bir kokteyl hazırlayabilirsiniz. Muzu blenderda süt ile çırptıktan sonra, balı içine ilave edin ve son olarak buz parçalarını da karışıma ekleyin.

Unutmayın ne yediğiniz değil, neyi nasıl tükettiğiniz önemli!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>