>

MODA - STİL

Arzu Kaprol, 2007 İlkbahar/Yaz Pret a Porter Deluxe koleksiyonu

Arzu Kaprol Pret a Porter Deluxe koleksiyonunda 2007 İlkbahar/Yaz temasını “Piri Reis’in Haritası” olarak belirledi.
 
   
 
 
     
Türkiye’nin dünya çapında ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol, 2007 İlkbahar/Yaz koleksiyonu “Piri Reis’in Haritası”nda deriden ipeğe, şifondan ketene kadar uzanan geniş bir yelpazede her türlü materyali kullanıyor.

Renklerini gece ve gündüz renkleri olarak ayıran Kaprol’un bu sezondaki renkleri yaşanmış tonlarda ve hiçbir renk çok parlak değil. Gündüz renkleri yeni keşifler sırasında güneşle biraz yıkanmış; soluklaşmış kırık beyazlar, açık gri ve mavilerden oluşuyor. Gece renkleri de evrenin ve denizin en karanlık noktalarına uzanacak kadar uçsuz bucaksız bir koyulukta; koyu mor ve koyu mürdüm renklerinden oluşuyor.

Her sezon, kendi ifade yöntemiyle, İstanbul metropol kadınının farklı hikayelerini anlatan Arzu Kaprol, Piri Reis’in haritasını tema olarak seçmesinin nedenini şöyle açıklıyor; “Asırlar önce Piri Reis tarafından çizilmiş bu haritanın, bugün sadece uzay teknolojisiyle doğruluğu ve gerçeğe uygunluğu tespit edilmişken mükemmelliğine hayranlık duymamak elde değil. Ayrıca üç tarafı denizlerle çevrili bu coğrafyada doğmuş bir tasarımcı olarak, bu sezon denizcilik geleneği son derece güçlü olan Osmanlı’dan esinlendim. Piri Reis benim için yeni toprakları, yeni arayışları simgeliyor; hem ruhsal, hem de fiziksel ” diyor.

Kaprol, dünyada 28 farklı noktada satışa sunulan “lüks hazır giyim” koleksiyonunun yeni temasını, Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Arzu Kaprol mağazasında tüketicilerinin beğenisine sunmaya başladı.

GÖRSELLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERLERİNE TIKLAYIN...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>